Finnlines na Intermodal in Poland w Szczecinie

2023-08-29

Jest to jedna z największych firm logistycznych w Polsce, stąd jej udział w wydarzeniu Intermodal in Poland 2023 traktujemy jako wielkie wyróżnienie. Od 6 do 8 września w Szczecinie odbywać się będzie konferencja Intermodal In Poland, a jednym z prelegentów będzie Rafał Kwapisz, managing director w firmie Finnlines.

Przeczytajcie krótki wywiad!

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na zaangażowanie w konferencję?

Finnlines działa w segmencie transportu ładunków ro-ro a w szczególności naczep drogowych które idealnie obok kontenerów morskich pasują do systemów intermodalnych. Uważamy, że wszelkie inicjatywy, które pomogą rozpropagować ideę intermodalizmu są ważne i przyczynią się do propagowania tego rozwiązania w szczególności na osi północ – południe w Polsce.

Jak ważne dla operatorów żeglugowych jest rozmawianie o zrównoważonym rozwoju sektora TSL, w tym rozwój sektora intermodalnego?

Jest to istotny temat dla operatorów którzy poprzez dialog z wszystkimi uczestnikami łańcuchów logistycznych mogą kształtować swoją politykę i planować rozwój swojej działalności jak też inwestycje w nowy tonaż co jest istotne dla poprawy konkurencyjności w żegludze.

Jakie tematy chcecie Państwo poruszyć w czasie Intermodal in Poland w Szczecinie?

Jakiego typu przeszkody widzi sektor TSL w sukcesie implementacji rozwiązań intermodalnych na osi północ – południe oraz jakich rozwiązań oczekuje się od wszystkich uczestników łańcuchów logistycznych aby naczepy drogowe znalazły się na wagonach regularnych połączeń kolejowych do polskich portów.

Informacja o konferencji:

Druga edycja Intermodal in Poland w Szczecinie odbędzie się od 6 do 8 września. Podczas spotkania poruszymy najważniejsze tematy dotyczące transportu intermodalnego oraz logistyki, w ujęciu globalnym i regionalnym. Elementem spotkania będzie wizyta studyjna w Świnoujściu. Trwa rejestracja na wydarzenie.  Konferencja Intermodal in Poland organizowana jest w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. Naszym partnerem jest Intermodal News.