Dzwonkowe bicie rekordów już w niedzielę 20.8.2017!

2017-08-18

Już trzeci raz w czasie trwania „Dni Ulicy Zbożowej” na Łasztowni odbędzie się próba bicia Rekordu Polski w jednoczesnym wygrywaniu melodyjki lub intermezza dzwonkami rowerowymi. Czy tym razem uda się nam na stałe wpisać do księgi rekordów? Wszystko zależy ilu rowerzystów zaszczyci nas swoją obecnością w najbliższą niedziele. Dzwonki gotowe? Jeżeli tak, to do dzieła!

Próba bicia Rekordu Polski na wygrywanie Intermezza na dzwonkach rowerowych odbyła się dwukrotnie – podczas „Dni Ulicy Zbożowej” w roku 2015 i 2016. Za pierwszym razem dyrygentem rowerowej orkiestry był Świętej Pamięci Maestro Jan Waraczewski, w minione wakacje w rolę dyrygenta wcielił się Redaktor Szymon Kaczmarek. Próba bicia Rekordu Polski odnotowana został 21 sierpnia, melodię muzyczną „Polska Biało-Czerwoni” odgrywało jednocześnie ponad 110 rowerzystów. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę. Wtedy też punktualnie o godzinie 12.00 w okolicach ukochanych przez szczecinian dźwigozaurów rowerzyści znów stanowić będą jeden wielki dzwonkowy chór! – Zapraszamy serdecznie wszystkich rowerzystów, zarówno małych jak i dużych, by tego dnia, trzeci już raz próbowali pobić z nami rekord Polski. Zadanie jest bardzo ambitne, ale już ubiegłoroczna próba pokazała, że potencjał w naszych rowerzystach jest ogromny. Zależy nam na jak największej licznie uczestników. Próba bicia rekordu jest swoistą tradycją Dni Ulicy Zbożowej na Łasztowni, chcielibyśmy by wyniki i zainteresowanie było z roku na rok coraz większe – mówi Patryk Walczak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Jaką melodie zagramy w tym roku? – Przeprowadziliśmy internetową ankietę. Chcieliśmy żeby to mieszkańcy miasta i uczestnicy bicia rekordu ami zdecydowali o melodii. Wygrała jednogłośnie pieśń kubryku czyli „Morskie opowieści” i to właśnie ją zagramy w niedziele o 12.00 – dodaje Antonia Janczak ze Starej Rzeźni.

Szczecińska próba bicia Rekordu Polski została odnotowana w publikacji podsumowującej rok 2016. Miejmy nadzieje, że w tym roku będzie podobnie. Bądźcie z nami na Łasztowni w najbliższą niedziele o 12.00 oraz przez cały weekend w czasie trwania Dni Ulicy Zbożowej.