Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Eksperci CSL zapowiadają TSKAE w Radiu Plus

2022-11-21

Już 24 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „To share knowledge and experience”, czyli Polsko-Niemieckiego Dnia w Starej Rzeźni. Trzy panele dyskusyjne, kilkunastu ekspertów oraz networking – to idea, która przyświeca organizatorom. Organizatorem jest Grupa CSL, Urząd Marszałkowski oraz kancelaria MNB Legal. Partnerem m.in. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Konferencja podzielona będzie na trzy bloki tematyczne: „Energetyka”, „Świat VUCA – zmiany w gospodarce” czy „Bezpieczeństwo w sieci”.  O wydarzeniu na antenie Radia Plus mówiły przedstawicielki Grupy CSL Natalia Kochanowska i Iga Andrzejuk.

– To wydarzenie mocno nastawione na dyskusje o gospodarce. To inicjatywa organizowana rokrocznie, a w 2023 roku postawiliśmy na temat zmian, które zachodzą w życiu gospodarczym. To bardzo szerokie pojęcie, wiec skoncentrujemy się na topowych tematach jak: energetyka, zarządzanie w firmach i bezpieczeństwo w sektorze IT – mówi Natalia Kochanowska, przedstawicielska Grupy CSL. – Zmiany następują bardzo szybko, w tym zmiany energetyczne. Chcielibyśmy porozmawiać z ekspertami o tym, jak przygotować się na kolejne miesiące. Co dalej z cenami? Co dalej z dostępnością surowców? Co z alternatywnymi źródłami energii jak wiatr, słońce czy wodór. Poza polskimi prelegentami będziemy gościć ekspertów z Niemiec – mówi Iga Andrzejuk.

– Staramy się pozyskiwać prelegentów z innych krajów, by pokazywać kontrast w działaniu gospodarczym i szukać inspiracji dla polskich przedsiębiorców – dodaje Natalia Kochanowska.

– Będziemy także rozmawiali o Świecie VUCA. To pojęcie dla jednych znane, dla innych zupełnie nowa. W Europie mówi się o tym bardzo często. Musimy być przygotowani na zmienność i niepewność, bo gospodarka mierzy się z bardzo złożonymi problemami. Musimy działać. Jednym pewnikiem w obecnych czasach jest zmiana – mówi Andrzejuk. – Musimy nauczyć się pracować w ujarzmionym chaosie – dodaje Natalia Kochanowska.

  „To Share Knowledge and Experience” już 24 listopada. Początek wydarzenia o 10:00. ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI!

Rozmowa w Radiu Plus do wysłuchania:

https://www.radioplus.pl/szczecin/konferencja-gospodarcza-w-starej-rzezni-aa-oyyp-EqtY-NvzQ.html