Polska Izba Spedycji i Logistyki, w której Grupa CSL aktywnie działa od wielu lat, świętuje 30-lecie istnienia. W czasie uroczystości, które odbyły się w Trójmieście odebraliśmy dwa bardzo prestiżowe wyróżnienia. – Kiedy branża Cię docenia, to jest zawsze dowód na to, że firma osiąga sukces i jest doceniana. Bardzo dziękujemy i jednocześnie gratulujemy PISL wspaniałego działania od wielu lat. Sektor TSL potrzebuje silnego głosu, który będzie jasno i przejrzyście wstawiał się za firmami z sektora transportu, spedycji i logistyki – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.
Wyróżnieni w konkursie „Spedytor roku”. Doceniona również Stara Rzeźnia
Prezes Laura Hołowacz wzięła udział w jubileuszu 30-lecia Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Wydarzenie było podsumowaniem działania instytucji na przestrzeni ostatnich trzech dekad w Polsce. Poza wyróżnieniami i nagrodami odbył się gospodarczy networking oraz panele dyskusyjne na temat spraw, które dotyczą sektora TSL w Polsce.
– Dostaliśmy wyróżnienie w konkursie „Spedytor roku”, wspaniałe wyróżnienie, będące idealnym uhonorowaniem naszego jubileuszu 25-lecia – mówi Prezes Laura Hołowacz.
– Wyróżnienie od branży to jest zawsze radość, ale ja z dużym zaciekawieniem przyglądałam się konkursowi na młodego spedytora roku. Mamy w Polsce fantastycznych, innowacyjnych i bardzo pomysłowych logistyków, przed którymi świat stoi otworem. Działalność naszej spółki w rankingach PISL zostały odnotowane. Doceniona została także Stara Rzeźnia. Wyróżnienie w tym zakresie było dla nas zaskoczeniem, bo przecież to już prawie 10 lat odkąd nasza instytucja istnienie, a ciągle zachwyca, zwraca uwagę i też jestem z tego bardzo dumna – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.
Dyskusja o najważniejszych dla sektora TSL sprawach
To był już 22 kongres spedytorów organizowany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki. Grupa CSL od lat bierze udział w wydarzeniu. To dla nas bardzo ważny partner we współpracy i jedna z największych izb gospodarczych w Polsce, która zrzesza podmioty sektora TSL.
– Dyskutowaliśmy o wielu bardzo ważnych tematach i problemach. To były kwestie związane z transportem drogowym, transportem morskim, odbudowywaniem Ukrainy po wojnie, innymi konsekwencjami wojny czy o inflacji. Logistyka nie może działać w oderwaniu od bieżących problemów świata gospodarki, stąd ten nasz głos był wyraźny i musiał być odpowiednio słyszalny. Gospodarka od lutego w skali globalnej odnotowuje mniejszy wzrost niż się spodziewano. Im gorsze są wyniki, tym mocniej odczuwa to sektor TSL. Rozmawialiśmy także o tym jak inflacja, koszty energii i koszty paliwa wpływają na konkurencyjność firm transportowych w całej Europie. Wnioski niestety były bardzo niekorzystne – mówi Prezes Laura Hołowacz.
– Firmy logistyczne zarabiają dużo mniej, a jednocześnie mocno wzrosły koszty. Bardzo niepokojącym trendem jest opóźnianie płatności faktur. Przedsiębiorcy skarżyli się na to, że zatory płatnicze przy niektórych zleceniach sięgają nawet kilku miesięcy, a to przy obecnej sytuacji gospodarczej bardzo poważny problem – mówi Prezes Laura Hołowacz. – Rosną koszty pracy. Dużo mówiliśmy o inflacji właśnie w kontekście wzrostu wynagrodzeń, ale i w kontekście wyceny ofert dla klientów. Trudniej już przygotować cennik np. na roczne działanie. Wiele firm przygotowuje strategie kwartalne – mówi Prezes Laura Hołowacz.
Dziękujemy Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki za wspaniałe lata pracy i aktywności. Grupa CSL pozostanie nadal jej aktywnym członkiem, który postara się o wnoszenie swojego merytorycznego głosu w sprawach dotyczących sektora TSL.