Debata, prezentacje, wizyta w Świnoujściu i networking na najwyższym poziomie. Przed nami Intermodal in Poland 2023 w Szczecinie

2023-08-07

Już tylko miesiąc dzieli nas od najważniejszego wydarzenia sektora TSL w województwie zachodniopomorskim  roku 2023. Druga edycja Intermodal in Poland w Szczecinie odbędzie się od 6 do 8 września. Podczas spotkania poruszymy najważniejsze tematy dotycace transportu intermodalnego oraz logistyki, w ujęciu globalnym i regionalnym. Elementem spotkania będzie wizyta studyjna w Świnoujściu. Trwa rejestracja na wydarzenie.

Wizyta w Świnoujściu i debata: „Znaczenie portów morskich w transporcie intermodalnym w Polsce i Unii Europejskiej”

   Program wydarzenia skonstruowany został tak, by zainteresować przedsiębiorców i menadżerów sektora TSL w całej Polsce i Europie. Będziemy rozmawiać o tym, jak bieżące wydarzenia gospodarcze wpływają na sektor TSL i transport intermodalny. Nie zabraknie jednak także dyskusji o inwestycjach. Główna debata nosi tytuł Znaczenie portów morskich w transporcie intermodalnym w Polsce i UE”. Wcześniej wysłuchamy prelekcji związanych z efektywnością ekologiczną i energetyczną, minimalizacją kosztów w transporcie i logistyce czy o wsparciu branży intermodalnej w skutecznym prowadzeniu działalności w kryzysie.

   – Konferencja Intermodal in Poland w Szczecinie będzie bogata w ciekawe spostrzeżenia i niestandardowe wnioski. Zależało nam na tym, by zaproszeni prelegenci byli praktykami i osobami, które doskonale znają sektor TSL. Pomorze Zachodnie zasługuje na merytoryczną dyskusję o rozwoju, jego kierunkach i przyszłości. Sytuacja w portach w roku 2022 i 2023 jest bardzo skomplikowana z powodu wojny w Ukrainie, ale i tendencji gospodarczych, które delikatnie osłabiły sektor e-commerce. Zdecydowanie mamy o czym rozmawiać w kontekście „tu i teraz”, ale i w kontekście przyszłości – mówi dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy CSL Przemysław Hołowacz.

   Konferencja Intermodal in Poland organizowana jest w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. Naszym partnerem jest Intermodal News.

Przełomowy moment dla zachodniopomorskiej gospodarki i szansa na rozwój transportu intermodalnego

    Wydarzenie pozyskało merytorycznych partnerów, stąd organizatorzy są pewni wysokiego poziomu paneli dyskusyjnych. Grupa CSL i Intermodal News współpracują przy projekcie między innymi z Zarządem Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Politechniką Morską w Szczecinie czy firmami takimi jak: petrosoft.pl, Oltis Polska, Finnlines czy Galan Logistics.

Organizatorzy przyznają, że grupą docelową wydarzenia są przedsiębiorcy, ale i naukowcy oraz samorządowcy.

– Konferencja Intermodal in Poland wyciąga Szczecin z zapomnienia, w jakim się znalazł. Pozwala nadrobić zaległości, stać się partnerem do rozmowy, a mam nadzieję, że również elementem sieci transportowych, czyli połączeń intermodalnych, które dopiero budujemy – mówi dr inż. Bogusz Wiśnicki z Politechniki Morskiej w Szczecinie, Katedra Gospodarki Morskiej i Systemów Transportowych.

 – Dzisiaj jeszcze nie jestem w stanie określić w jakie dokładnie panele będę zaangażowany, natomiast chętnie poprowadzę panel związany z rozwojem połączeń intermodalnych na zapleczu portu Szczecin-Świnoujście ze względu na moją dotychczasową działalność i doświadczenia. Moment, w którym jesteśmy jest szczególny, więc ta konferencja świetnie wpisuje się czasowo. Po pierwsze dlatego, że podpisaliśmy umowę przedwstępną na budowę dużego terminalu kontenerowego Świnoujściu, a to już świadczy o tym, że obie strony się zobowiązały i możemy mocno trzymać kciuki, żeby doszło do realizacji. Po drugie w 2023 roku będzie oddana baza intermodalna w Terminalu Promowym Świnoujście, co oznacza, że nareszcie będziemy mogli obsługiwać pociągi intermodalne na terminalu promowym. To wszystko się dzieje tu i teraz, więc w konsekwencji należy uruchomić dedykowane połączenia intermodalne – komentuje prof. Wiśnicki.

   Intermodal in Poland odbędzie się w Szczecinie od 6 do 8 września. Zapraszamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu!