Czy Szczecin to dobre miejsce pracy dla studentów po kierunkach branży TSL? Ekspert Grupy CSL gościem podcastu AKADEMICKI SZCZECIN

2021-06-10

Gościem cyklu „Akademicki Szczecin” realizowanego w ramach projektu „Szczecin zaprasza na studia” był Adrian Fijałkowski, pełnomocnik zarządu ds. jakości w Grupie CSL. Rozmowa dotyczyły perspektyw młodych ludzi po studiach w naszym mieście.  Jak mówił Adrian przed studentami kierunków związanych z branżą TSL w naszym regionie dobra przyszłość i możliwość realizowania się zawodowego na wielu ciekawych płaszczyznach.

Podczas wywiadu Adrian miał możliwość opisania jak wygląda działalność Grupy CSL – czym się zajmujemy, kto jest naszym klientem, jakie mamy plany rozwojowe oraz kogo poszukujemy do pracy i z kim współpracujemy najchętniej. Grupa CSL na rynku jest od ponad dwóch dekad, to czas, gdy przez nasze biura przewinęło się wielu młodych i ambitnych ludzi. Wielu z nich do dzisiaj jest z nami, znajdując w firmie swój stały port i miejsce pracy, którego nie planują zmieniać.

Czy w branży TSL po studiach jest praca? Kiedy ją rozpocząć? Czy firmy oferują programy stażowe, które pomagają wdrożyć się w rynek i pozwalają poznać specyfikę pracy? Jak mówił Adrian Fijałkowski przedsiębiorcy są bardzo elastyczni i otwarci na nowe pokolenie zaangażowanych do działania pracowników.   – Grupa CSL regularnie prowadzi nabory na pracowników, ale i na stażystów. Współpracujemy z Akademią Morską, uczestniczymy w programach stażowych oraz w praktykach. Zdarzają się studenci, którzy przychodzą sami z siebie i zaczynają u nas pracę, ale i przez oficjalne kanały pod patronatem uczelni. Najwięcej studentów jest oczywiście z Akademii Morskiej – mówił w czasie wywiadu Adrian Fijałkowski. Warto jednak dodać, że Grupa CSL nie zamyka się na studentów innych uczelni. W naszych szeregach nie brakuje wspaniałych studentów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego czy Uniwersytetu Szczecińskiego.

Czy Szczecin jest miastem z potencjałem? – Dużą korzyścią Szczecina jest sąsiedztwo z granicą niemiecką, dobre połączenie ze szlakiem skandynawskim, bliskość morza, możliwość rozwoju portów i transportu intermodalnego. Nasz region korzysta z lokalizacji. Widzimy rozwój przestrzeni magazynowych oraz inwestycje regionalne takie jak np. suchy terminal intermodalny, który powołuje spółka CSL. Potencjał jest, należy go wykorzystywać, rośniemy – dodał Adrian Fijałkowski. – Firmy zagraniczne widzą w Szczecinie i zachodniopomorskich firmach wielki potencjał. Otrzymujemy wiele pozytywnych komentarzy odnośnie Szczecina. Zdarza się nawet, że klienci mają do wybory Szczecin i Trójmiasto to wybierają Szczecin. To kwesta lokalizacji, ale i pewnej elastyczności i przyjaznego otoczenia gospodarczego – dodał ekspert Grupy CSL.

WYSŁUCHAJCIE CAŁEGO PODCASTU

https://www.facebook.com/680017122066507/videos/267033505163167