Czy na Pomorzu Zachodnim AIR Cargo może się dynamicznie rozwijać?

2023-10-15

„Czy leci z nami paczka? Spokojnie to tylko AIR Cargo” – pod takim hasłem w Szczecinie zorganizowano konferencję dotyczącą tego sektora transportu, spedycji i logistyki. Wydarzenie zorganizowała Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej we współpracy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkanie dostarczyło wiele merytorycznych informacji przedsiębiorcom z regionu.

  • Czy warto stawiać na transport AIR Cargo? Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego coraz bardziej się do niego przekonują, ale wiele jest jeszcze do zrobienia
  • Port lotniczy Szczecin-Goleniów ma wielki potencjał, ale wymaga inwestycji
  • Potencjał naszego regionu w kontekście AIR Cargo wyraża się także tym, że mamy ogromne areały przestrzeni dookoła lotniska. Mogłyby one zostać zagospodarowane na potrzeby fabryk, hal logistycznych czy nawet terminali przeładunkowych AIR Cargo
  • Warto również pomyśleć o przestrzeni w Szczecinie-Dąbiu

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Grupy CSL, w tym dyrektor ds. rozwoju biznesu Przemysław Hołowacz, który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przestrzeni AIR Cargo w województwie zachodniopomorskim.

– Port lotniczy w Goleniowie ma potencjał, który musi zostać odkryty, wykorzystany i wypromowany. To jest kwestia kilku, może nawet kilkunastu lat. Terminal lotniczy ma dookoła siebie bardzo ciekawe grunty, które mogą być wykorzystane przez inwestorów. To może być jeden z najlepszych portów lotniczych w Europie, top 20, jeżeli chodzi o transport towarów. Potrzeba jednak inwestycji i wizji, jak rozwijać działalność cargo w naszej przestrzeni – mówi Przemysław Hołowacz.

Ekspert Grupy CSL przyznaje, że terminale cargo muszą w naszym regionie konkurować z transportem drogowym oraz transportem morskim, stąd AIR Cargo ma tutaj wiele trudniejsze zadanie niż w innych częściach Polski.

– Im więcej będziemy na ten temat dyskutować, tym podnosić się będzie świadomość gospodarcza obywateli i przedsiębiorców w tej sprawie. Musimy pozbyć się myślenia, że mamy prowincjonalne lotnisko. To jest wielki potencjał – mówi Przemysław Hołowacz.

Dziękujemy za zaproszenie!