Czy biznes jest wrażliwy na kulturę? Głos zabiera Grupa CSL w dyskusji „Świata biznesu”

2023-11-26

Dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy CSL Przemysław Hołowacz wziął udział w dyskusji na temat relacji biznes-kultura. Została ona zainicjowana przez magazyn „Świat biznesu”, a udział w niej wzięli także: Adam Opatowicz, dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie, Andrzej Mielcarek, dyrektor Teatru Dramatycznego w Koszalinie oraz mecenas Grażyna Wódkiewicz, jedna z najpopularniejszych adwokatek w naszym mieście, pasjonatka sztuki i przyjaciółka artystów.

– Nasza działalność od zawsze była bliska kulturze i to się już nie zmieni. Grupa CSL ma wspieranie kultury w DNA. Nie ma lepszego pomnika naszych działań na rzecz kultury niż Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które tętni życiem już od ponad 8 lat – mówi Przemysław Hołowacz.

Jakie działania kulturalne w ostatnim czasie wspierała Grupa CSL? Cała działalność Starej Rzeźni to idealny przykład naszego wkładu w kulturalne życie miejskie. Poza tym mamy na koncie wiele współprac artystycznych, korelacji i patronatów. Byliśmy partnerem podczas premiery drugiego albumu zespołu Tragarze, a w październiku miała miejsce premiera kolejnego albumu o Szczecinie, który wydawany jest wspólnie przez Starą Rzeźnię, Grupę CSL oraz Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne.

Czy biznes i kultura ze sobą współpracują? O tym mówił Przemysław Hołowacz podczas dyskusji Świata Biznesu.

– Często wychodzimy poza nasz obiekt, chętnie wchodzimy we współpracę i wspieramy młodych i kreatywnych twórców. Wspieramy mniejszymi kwotami, większą ilość projektów. Nie mamy zasady, że jesteśmy partnerem jednego artysty czy jednego pomysłu – mówił.

– Cieszy mnie, że spotykamy się w Teatrze Polskim w Szczecinie – nawiązał do miejsca wywiadu dyrektor Przemysław Hołowacz.

– Aktorzy tej instytucji często wychodzą poza teatr, angażują się w wiele projektów, w tym takich, które angażują biznes i przedsiębiorców – dodał.

W wywiadzie o działalności Starej Rzeźni i prezes Laury Hołowacz mówiła mecenas Grażyna Wódkiewicz.

– Pani Laura Hołowacz chodzi na wszystkie ważne i ciekawe wydarzenia kulturalne. Jest nie tylko mecenasem kultury, ale i koneserką i uczestniczką wydarzeń artystycznych w naszym regionie. Za stworzenie takiego miejsca jak Stara Rzeźnia należy jej się wielki hołd – mówiła mecenas Grażyna Wódkiewicz.

POLECAMY NAJNOWSZY NUMER ŚWIATA BIZNESU I CAŁY ARTYKUŁ: