CSL WORLD ERP – nowy program operacyjny Grupy CSL

2022-05-04

Prawdopodobnie już w maju swoje działanie rozpocznie nowy program operacyjny Grupy CSL. O szczegółach mówi dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL Przemysław Hołowacz. Projekt ma wspierać integrację działania spedytorów, logistyków, kierowców oraz klientów.

Grupa CSL przyznaje, że drugi kwartał roku 2022 to kontynuacja wyzwań, które rozpoczęły się w lutym i marcu. Logistyka, spedycja i transport muszą na bieżąco odpowiadać na zapotrzebowanie klientów, szczególnie z dynamicznie rozwijającego się sektora e-commerce, przy jednocześnie trudnych warunkach związanych z brakiem kierowców i wzrostem cen.

  – Planujemy w maju wdrożyć nasz program CSL World ERP. To program do obsługi operacyjnej naszych aktywności firmowych. Program jest w fazie testowej i mam nadzieje, że niedługo będziemy mogli go zaprezentować naszym klientom. Ten program pozwala nam na budowanie wirtualnego świata z naszymi klientami i partnerami. Przez panele klienta i podwykonawców będziemy mogli harmonizować proces obiegu informacji. Jest to szczególnie cenne w ciężkich i dynamicznych czasach jak obecnie. Klient będzie mógł szybko sprawdzić, co dzieje się z jego transportem, czy będzie na czas, w jakim miejscu się znajduje – mówi Przemysław Hołowacz.

 Jak mówi Przemysław Hołowacz w Grupie CSL pracuje zespół merytoryczny, który nie tylko opracowuje system działania nowego systemu, ale i pracuje nad rozwiązaniami, które mają spełniać oczekiwania klientów i słuchać ich bieżących sugestii. – To nie jest kolejny panel do którego należy się logować, b „tak chce spedycja”. To ma być realna wartość dodana pod kątem komunikacji, informacji czy wymiany ofert. To daleko idąca optymalizacja także przy wymianie dokumentów. Integracje z klientami planowane są na kolejne tygodnie. To kierunek przynoszący wiele korzyści i pokazujące, że Grupa CSL chce kontynuować rozwój w sektorze IT. Rozmawialiśmy kiedyś już, że TSL i IT muszą iść ramię w ramię, to w Grupie CSL właśnie się dzieje – dodaje Przemysław Hołowacz.

  Obecnie Grupa CSL współpracuje z grupą ok. 450 przewoźników na całym świecie. Integracja ofert w systemie ERP pozwoli na bieżące sprawdzanie, który ma obecnie moce przerobowe. – Będziemy mogli zapewnić klientom jeszcze szybszą obsługę. To nasz priorytet – dodaje Przemysław Hołowacz.

  Więcej informacji na temat systemy CSL WORLD ERP już niebawem na naszej stronie internetowej i w kanałach społecznościowych Grupy CSL.