CSL w Wilnie. Rozmawialiśmy o współpracy

2024-04-01

Elita Ministrów Transportu z całej Europy i najważniejsze tematy dotyczące sektora TSL w naszej części Europy. Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL wrócił właśnie z Wilna, gdzie dyskutowaliśmy i wymienialiśmy się doświadczeniami.

Jakie zagadnienia były poruszane? Między innymi europejskiej współpracy i nowych przestrzeni komunikacji.

– Spotkanie w takim gronie pozwoliło nam na otwartą i żywą dyskusję na temat sytuacji sektora TSL w Europie. Bardzo dziękuje wszystkim za otwartość i dobre przyjęcie, bo Grupa CSL była na tym spotkaniu pierwszy raz. W tym roku stawiamy na rozbudowę naszych kontaktów, networking i zapraszanie partnerów z całej Europy na spotkania, które organizujemy już jesienią w Starej Rzeźni. Zdajemy sobie sprawę, że w czasie tak specyficznej sytuacji gospodarczej w całej Europie musimy stawiać na współpracę i szukanie wspólnych rozwiązań – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

3SI -Tree Seas Initiatives to platforma, gdzie geografia ma bardzo duże znaczenie. Wszystkie kraje budują połączenia drogowe i kolejowe, ale również technologiczne tj. cyberbezpieczenstwo i „zielone finanse”, bezpieczeństwo energetyczne i militarne. Budowanie ekosystemu, który umacnia te kraje.