CSL Virtual Trucking Company coraz bliżej. Praktyczne ułatwienie dla całej branży spedycyjnej

2020-02-26

W minionych dniach dokonano rejestracji znaków towarowych nowych spółek-córek Grupy CSL. Jednym z nowych pomysłów, który niebawem zostanie zaprezentowany klientom jest system CSL Virtual Trucking Company. – Rejestracja znaku towarowego ma charakter administracyjny, ale traktujemy to jako kolejny kamień milowy, który formalizuje nasze przedsięwzięcie – mówi kierownik projektu Adrian Fijałkowski. Oficjalny start VTC planowany jest na najbliższe miesiące. Projekt jest już oferowany i prezentowany klientom oraz podczas targów i spotkań branżowych.

  • CSL VTC, aplikacja będzie funkcjonować w formule aplikacji, która będzie informować właściciela ładunku o tym na jakim etapie znajduje się proces dostarczania towaru
  • Aplikacja będzie użyteczna także dla kierowcy, bo będzie wskazywać gdzie można zrobić postój, gdzie możliwe są korki, gdzie znajdują się dogodne miejsca przeładunku. Kierowca będzie mógł zaznaczyć także „status pracy”, co ułatwi kontakt z firmą spedycyjną oraz klientem.
  • Aplikacja ułatwi kontakt ze spedytorem. To istotne usprawnienie w łańcuchu dostaw
  • Tworzymy partnerskie środowisko pomiędzy Grupą CSL a podwykonawcami. Zorganizowaliśmy szkolenie z zakresu prawa przewozowego i Incoterms 2020.

Obecnie trwa etap opracowywania aplikacji, która pozwoli klientom poprzez platformę Cyfrowy CSL korzystanie z nowych usług, które wdrażane są obecnie w naszej firmie. Logistyka się zmienia i jest coraz silniej powiązana z branżą IT, stąd też oferta, która pozwala klientom na dokonywanie transakcji, ale i kontrolowanie stanu towaru i procesu jego dostarczenia do miejsca docelowego za pomocą Internetu i aplikacji mobilnych. CSL Virtual Trucking Company jest jednym z nowocześniejszych rozwiązań mobilnych w całej branży TSL, stąd duże zainteresowanie rozwojem tego projektu.

– Pierwszym etapem naszej działalności będzie oferowanie usług klientom CSL. Następnie planujemy poszerzenie spektrum działania i przygotowanie oferty komercyjnej również dla innych klientów. Nowa oferta pozwoli nam dotrzeć do kolejnych klientów, dla których będziemy szykować nowe propozycje spełniające ich wymagania i oczekiwania techniczne, pozwoli na precyzyjne planowanie łańcucha dostaw, odbieranie przesyłek i ładunków czy bieżące śledzenie etapów procesów transportowych. Pomysł bardzo podoba się klientom, to jest pomysł, którego potrzebuje współczesna logistyka – mówi Adrian Fijałkowski, kierownik projektu CSL VTC. – Nasi kluczowi klienci wręcz oczekują nowych rozwiązań technologicznych, które pozwolą im na bieżąco śledzić to, co dzieje się z ładunkiem. To jest przyszłość, a naszej grupie zawsze zależy na tym by proponować innowacyjne rozwiązania i być krok przed konkurencją. Śledzimy na bieżąco trendy rynkowe i jest w nas duże przekonanie, że ścisła współpraca branż TSL i IT to przyszłość – dodaje Marta Bartoszek, kierownik Działu Spedycji Lądowej w Grupie CSL. – Rozwiązania informatyczne, digitalizacja procesów logistycznych, o takich sprawach mówi się na wszelkich branżowych wydarzeniach w których uczestniczymy. Jesteśmy przekonani, że projekt Virtual Trucking Company spotka się z pozytywnym przyjęciem najpierw naszych klientów, a potem całej branży – dodają specjaliści Grupy CSL.

VTC będzie więc nową platformą komunikacji, która znacznie uporządkuje i uprości funkcjonowanie w firmach logistycznych.