„CSL tworzy historię!” – nasza firma drugi raz nagrodzona w konkursie „Pracodawca roku”!

2019-06-03

W roku 2018 za powołanie do życia Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, a w tym roku za dynamiczny rozwój oraz ambitny i nowatorski program kształcenia i rozwijania pracowników. Firma CSL odebrała prestiżowe wyróżnienie „Pracodawca roku” w corocznym plebiscycie organizowanym przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Jesteśmy pierwszą w historii plebiscytu firmą, która otrzymała wyróżnienie dwukrotnie, rok po roku. – Tworzymy historię, rozwijamy się i mamy bardzo ambitne plany. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że zostało to ponownie dostrzeżone – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

„Jestem dumna i myślę, że ta nagroda to mobilizacja do dalszych działań i dynamicznego rozwoju”

Spektakularna Gala konkursu „Pracodawca roku” organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie odbyła się 31 maja na Wałach Chrobrego. Nasza firma została wyróżniona w kategorii „Firma od 51 do 250 pracowników”. W kapitule konkursu zasiadały władze Izby, ale i przedstawiciele świata nauki i samorządu, co świadczy o wielkim prestiżu wspomnianego wyróżnienia. W uroczystości wzięła udział Prezes Laura Hołowacz, która nie ukrywała, że taka nagroda dla Grupy CSL to wielki sukces: – Ta nagroda to efekt wielkiego wkładu w naszą pracę, bo staramy się żeby rozwijać nasz zespół, ofertować atrakcyjne programy szkoleniowe, które w dalszej perspektywie poprawiają świadomość naszych pracowników, a także ich zaangażowanie. W firmie czujemy się dobrze, pracujemy razem na wspólny sukces. Bardzo mnie cieszy to wyróżnienie, jestem dumna i myślę, że ta nagroda to mobilizacja do dalszych działań i dynamicznego rozwoju – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Jakie działania dla pracowników w minionym roku wprowadziła Grupa CSL? – Mamy mnóstwo szkoleń dla pracowników. Budują one relacje i poprawiają komunikację w firmie. Odbywają się także spotkania z psychologiem, rozmawiamy i nauczyliśmy się różnicować. Firma zmieniła system pracy na procesowy i każdy może być menadżerem projektu i mieć wpływ na kształtowanie naszej firmy i jej rozwijanie – mówi Prezes Laura Hołowacz. Jako przykłady dynamicznego rozwoju Pani Prezes podaje m.in. uruchomienie spółki CSL Inspire, wdrażanie programu informatycznego ERP czy pracę nad ogromnym projektem CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

CSL jako wzór działania CSR? Marszałek Geblewicz: „To jest firma, którą można postawić jako wzór działania”

Prezes Laurze Hołowacz wyróżnienie wręczał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który nie szczędził pod adresem szczecińskiej firmy ciepłych słów: – To jest firma, którą autentycznie postawić jako wzór działania na zachodzie nazywanego CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Ta firma nie tylko dobrze robi biznes, ale dzieli się owocami tego zysku ze społecznością. To w Starej Rzeźni odbywają się liczne wydarzenia społeczne i charytatywne, to jest wspaniałe zaangażowanie w budowanie dobrej, lokalnej tożsamości. Sama rewitalizacja Starej Rzeźni to ewenement w skali Szczecina i to jest dzisiaj perełka Łasztowni – mówił Marszałek Geblewicz.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca roku” znalazły się również takie firmy jak: TTS Technologie Tworzyw Sztucznych, Coloplast, Zakład Produkcyjny Szkło czy Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych dystryb