CSL chce kooperować z sektorem offshore. Wnioski z konferencji PSEW w Świnoujściu

2024-06-09

– Spędziliśmy w Świnoujściu trzy dni. To była okazja do networkingu, ciekawych rozmów oraz poznania z bliska ludzi, którzy niebawem w świecie OZE i Offshore na Pomorzu Zachodnim będą grać pierwsze skrzypce. Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej zrobiła na nas wielkie wrażenie, jej rozmach, dynamika, przebojowość, ale i wielka merytoryczność. Dobrze, że takie wspaniałe projekty dzieją się w naszym regionie – mówi Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL.

Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w Świnoujściu to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych tego roku w województwie zachodniopomorskim. Ta edycja łączyła w sobie trzy ważne elementy – 25 lecie istnienia stowarzyszenia, 19 edycję ogólnopolskiej konferencji i nareszcie przeniesienie jej do matecznika Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej czyli właśnie na Pomorze Zachodnie.

Konferencja zgromadziła ponad 2500 uczestników. Odbyło się kilkanaście paneli dyskusyjnych i prelekcji, a przy hotelu Raddisson powstała wielka hala targowa dla firm z całej Europy. Trzeciego dnia odbywała się konferencja edukacyjna oraz offshorowe targi zawodowe.

– Dla Grupy CSL offshore i onshore to naturalny kierunek rozwoju. Staramy się mówić o tym, że lokalne firmy zajmujące się transportem, spedycją i logistyką będą wielkim wsparciem dla wielkich inwestorów, którzy niebawem będą inwestować na Pomorzu Zachodnim. Jesteśmy gotowi do współpracy, a nasz potencjał intelektualny, kadrowy, ale przede wszystkim doświadczenie merytoryczne są ogromne. Liczymy na to, że lokalne firmy będą mieć okazję brać udział w tej wielkiej gospodarczej rewolucji jaką jest rozwój sektora offshore. Bardzo dobrze rozmawiało nam się o planach np. z Vestasem – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

– Konferencja zrobiła na nas wielkie wrażenie – dodaje prezes Laura Hołowacz. – To spektakularny, ogromny projekt, który sprzyja poszerzaniu wiedzy, ale i integracji biznesu. Cieszymy się, że Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej aktywnie działa na Pomorzu Zachodnim. Konferencja w Świnoujściu to był strzał w dziesiątkę – dodaje Laura Hołowacz.

Podczas spotkania była okazja między innymi, by zaprezentować działalność Północnej Izby Gospodarczej, której aktywnym członkiem jesteśmy.