Create – młodzi, zdolni i nietuzinkowi

2018-03-14

Ich piosenki robią furorę na YouTube, a krytycy mówią wprost, że to jeden z najbardziej perspektywicznych zespołów młodego pokolenia. Styl muzyczny Create się zmienia. W którą stronę? Okazją do usłyszenia formacji na żywo będzie ich koncert w Starej Rzeźni już 17 marca. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim.

Create111

Create to zespół grający alternatywny rock/pop tworzony przez sześciu młodych i kreatywnych chłopaków: braci Macieja (wokal/gitara) oraz Jana (gitara basowa) Rembikowskich, Krzysztofa Romanowskiego (trąbka), Jakuba Krzymińskiego(saksofon altowy), Dawida Ostrzyckiego (klawisze) i Tymoteusza Słomiańskiego (perkusja).

Grupa założona została w 2014 roku z wielkiej miłości do bluesa braci Rembikowskich. Stylistyka zespołu przez 2 lata ewoluowała by w 2016 roku osiągnąć swój oryginalny wymiar. Wtedy też ukazały się pierwsze single w internecie i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. W obecnym składzie grają stosunkowo od niedawna (marzec 2017). Wtedy to właśnie z zespołu odeszła wokalistka, Karolina Artymowicz, która wybrała karierę solową. Karolina znana jest obecnie jako artystka solowa, która zajęła 2. miejsce w ostatniej edycji muzycznego show TV Polsat „Idol”. Wylansowała także przeboje „Ptaki” oraz „Dalej”. W międzyczasie do zmian doszło też w sekcji rytmicznej. Create to muzyka alternatywna, połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji. W marcu 2018 chłopaki planują wydanie swojego „debiutanckiego” EP oraz rozpoczną pierwszą prawdziwą klubową trasę koncertową. Zwykle wszystko robią sami, od nagrań po teledyski. Tworzą grupę zgranych przyjaciół, świadomych muzyków, w pełni gotowych do poważnego wkroczenia na rynek muzyczny.

Koncert w Starej Rzeźni już 17 marca o godzinie 19.00. Bilety do nabycia w Kubryku Literackim! Serdecznie zapraszamy!