CoolWorkShop – jak działają porty? Grupa CSL na Słowenii

2023-06-12

Przyglądaliśmy się pracy słoweńskich portów i temu, jak ten jeden z mniejszych, ale atrakcyjniejszych logistycznie krajów w Europie rozwija swoje zasoby.

Nowy tydzień zaczynamy od relacji wydarzeń z ubiegłego tygodnia, które przyniosły nam dużo radości. Przedstawiciele Grupy CSL zapraszani są w wiele miejsc, a my chętnie spotykamy się, rozmawiamy, wymieniamy doświadczeniami!

Nasza specjalistka Patrycja Przybyszewska, wspólnie z Kamilem Szwarcem uczestniczyła w warsztatach CoolWorkShop. Na warsztatach dowiedzieli się jak funkcjonuje port, jakie rynki oraz branże obsługuje, a do tego zwiedziliśmy magazyny chłodnicze, w tym jak wygląda transport owoców i warzyw.

Jednym z elementów wydarzenia było zwiedzanie terminala intermodalnego. Poznaliśmy cały proces chłodniczy w porcie. Pogoda dopisała, więc wspólnie byliśmy również na zorganizowanej przez port wycieczce w Piranie.

Słowenia przyjęła Grupę CSL doskonale. Kto wie, może niebawem współpraca gospodarcza i logistyczna między Polską, a tym krajem będzie jeszcze szersza? Tego byśmy sobie życzyli, bo ich porty i organizacja pracy robią wielkie wrażenie!