Co zmieni CCIC Intermodal Depo Dunikowo w zachodniopomorskiej gospodarce? „Będziemy regionem kompletnym logistycznie”

2020-02-03

Grupa CSL przygotowuje się do realizacji jednego z najbardziej ambitnych zadań w swojej historii. Suchy terminal intermodalny to prawdziwa rewolucja w zachodniopomorskiej logistyce. Co więcej, przedstawiciele naszej firmy, wspólnie ze specjalistami z Akademii Morskiej pracują nad kolejnymi projektami, które sprawią, że nasze województwo zostanie oplecione prawdziwą siecią transportową. – Mamy wielkie plany, wszystko po to by wykorzystać położenie naszego miasta i zapotrzebowanie na usługi przeładunkowe. Projekt CCIC jest coraz bliżej realizacji i myślę, że niebawem będziemy mogli opowiedzieć wszystkim o kolejnych pomysłach związanych z powstaniem terminala w Dunikowie – mówi Prezes Przemysław Hołowacz, zaznaczając, że rozmowy z inwestorami są bardzo zaawansowane, a niebawem podpisana zostanie umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, która zbliży nas znacząco do realizacji zadania.

Coraz bliżej realizacji zadania, które sprawi, że województwo zachodniopomorskie będzie jednym z liderów logistyki i transportu w Polsce. Suchy terminal kontenerowy to element systemu łańcucha dostaw, który jest obecny w wielu miastach w Polsce. Szczecin dotychczas pozostawał na uboczu, a biorąc pod uwagę nasz wielki potencjał to duży błąd i zaniedbanie. Dla Grupy CSL projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo to jedno z największych wyzwań w 22 letniej historii istnienia firmy.

Jak mówi Prezes Laura Hołowacz jest to jednocześnie projekt, który będzie motorem napędowym rozwoju gospodarczego naszego regionu. – Trafiliśmy na taki zespół ludzi, że czujemy wiatr w żaglach i wiemy, że realizacja tego projektu będzie sukcesem. Teren, który planujemy zagospodarować już w latach 70 był przeznaczony pod tego typu inwestycje. Jesteśmy pionierami jeżeli chodzi o ten pomysł i mam nadzieję, że ta pionierska inwestycja przyczyni się nie tylko do rozwoju firmy CSL, ale i do rozwoju całego województwa zachodniopomorskiego. Nasz pomysł nie będzie konkurować z żadnym dotychczasowym terminalem, będziemy tworzyć nową jakość, zdobywać nowych klientów, zoptymalizujemy łańcuch dostaw w regionie. Będziemy województwem, który będzie obsługiwać w sposób kompleksowy ładunki naszych klientów. Jesteśmy już regionem komplementarnym logistycznie. To bardzo ważne – mówi Prezes Laura Hołowacz.
CCIC INTERMODAL DEPO DUNIKOWO. Najnowocześniejszy port intermodalny w regionie.
• 9 przeładunkowych miejsc parkingowych
• 2 suwnice typu eRTG
• 2 ciągniki portowe
• 2 naczepy portowe
I wiele innych szczegółów, o których będziemy informować Państwa już niebawem!