Aktywne półrocze Grupy CSL – jubileusze, wydarzenia i dobre wyniki w niełatwym czasie

2023-07-06

Dla Grupy CSL minione pół roku były czasem bardzo intensywnym – świętowaliśmy 25-lecia istnienia, uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach i inicjatywach gospodarczych oraz targach w Polsce i na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że dla tak dużego podmiotu sektora TSL to właśnie wyniki gospodarcze są miarą sukcesu. – Mamy nowych klientów, jesteśmy konkurencyjni. Kontynuujemy jednak współpracę z podmiotami, które są z nami od lat i to też jest dla nas wielka wartość. Prowadzimy biznes oparty na relacjach, a to w niełatwych gospodarczo czasach przekłada się na rezultaty – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

„Jesteśmy stabilnym partnerem i spokojnie patrzymy w przyszłość wyznaczając sobie nowe cele”

Pierwsze półrocze 2023 roku z biznesowego punktu widzenia to trudny czas dla gospodarki. Widać już oznaki spowolnienia gospodarczego, a sektor transportowy pierwszy raz od lat odnotowuje spadki. Mniej zamówień widać w e-commerce, a magazynu są zapełnione przez towary zakupione w 2022 roku. Nie jest łatwo również ze względu na zamieszanie w portach spowodowane wojną w  Ukrainie – najpierw problemowe było zaleganie węgla, a teraz zbóż w elewatorach i na przystaniach.

Jak w tym wszystkim radzi sobie Grupa CSL?

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w czasie spowolnienia gospodarczego udaje nam się utrzymać wysoki zysk. To efekt wieloletnich relacji gospodarczych i proponowania klientom nowych rozwiązań – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL. – Do rekordowego roku 2020 i 2021 oczywiście nie możemy się porównywać, ale też nie o to chodzi. Jesteśmy gotowi na wyzwania, jakie przynoszą nam kolejne miesiące, a sektor TSL jest regularnie poddawany wielu turbulencjom. Od kwestii związanych z wojną, przez inflację, dostępność towarów czy ceny frachtu morskiego. Jesteśmy stabilnym partnerem i spokojnie patrzymy w przyszłość wyznaczając sobie nowe cele – mówi prezes Laura Hołowacz.

Targi, wydarzenia i jubileusze!

Tak aktywnego półrocza Grupa CSL nie miała od dawna. Najważniejszym wydarzeniem jest niewątpliwie spektakularny jubileusz 25-lecia firmy, który odbył się w marcu w Starej Rzeźni.

– To było nasze święto, ale także wydarzenie w którym chcieliśmy podzielić się naszymi pozytywnymi emocjami z partnerami, przyjaciółmi, pracownikami i osobami, które widziały jak CSL się zmienił przez ostatnie 25 lat – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Prezes Grupy CSL w tym półroczu odebrała również Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza.

Dział Rozwoju Grupy CSL z dyrektorem Przemysławem Hołowaczem na czele uczestniczyli w szeregu wydarzeń i targów. Byliśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach w Polsce i na świecie. Mowa między innymi o Intermodal in Poland, debacie magazynu Forbes, targach w Monachium, Herringu, Targach w Barcelonie.

– Stawiamy na networking i budowanie relacji. To był nasz priorytet w pierwszej połowie 2023 roku. Efekty w postaci nowych klientów oraz rozszerzania współpracy są już widoczne – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

Otrzymaliśmy także Diament Magazynu Forbes i uczestniczyliśmy w wydarzeniach organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Agencje Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

W minionym półroczu aktywnie działała także Stara Rzeźnia organizując szereg wydarzeń, spotkań, konferencji i koncertów.