„Agencje celne muszą być na bieżąco z kierunkami zmian i rozwojem w sektorze intermodalnym”

2023-08-17

Intermodal in Poland w Szczecinie zbliża się wielkimi krokami. Już 6, 7 i 8 września Szczecin i Świnoujście staną się miejscami, gdzie odbywać się będzie ogólnopolska dyskusja na temat rozwoju sektora TSL. Podczas konferencji i w czasie networkingu nie zabraknie także tematów związanych z odprawą celną i pracą agencji celnych.

Jednym z gości wydarzenia będzie Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

– Inspiracją do tego, by spotkać się jeszcze raz w Szczecinie było wydarzenie w Janowie Podlaskim. To doskonała okazja, by poznać osobiście naszych klientów z sektora TSL. Zwykle współpracujemy ze sobą za pomocą telefonów, maili i komunikatorów, a konferencja w przemiłych okolicznościach pozwoliła na zacieśnienie relacji. Nie ukrywamy, że nowe kontakty przekładają się na następne współprace – mówi Joanna Porath.

 – Interesuje nas rozwój sektora TSL. Jesteśmy obecni zarówno na panelach dyskusyjnych jak i w czasie networkingu. Wyzwania podmiotów biorących udział w  międzynarodowej wymianie handlowej jest bardzo ważne dla takiej firmy jak nasza. Musimy być na bieżąco z trendami logistycznymi, kierunkami zmian, możliwościami rozwoju tego sekatora, ale i problemami, które mogą się pojawić na horyzoncie – mówi nasza rozmówczyni.

Sektor Intermodalny rozwija się bardzo dynamicznie i staje się interesujący dla agencji celnych oraz podmiotów, które zajmują się obsługą transportu, spedycji i logistyki.

– Życzymy sobie szerokiego rozwoju sektora intermodalnego w Polsce. To są inne rodzaje odpraw niż te kontenerowe, czy portowe. Potrafimy odprawiać intermodal mimo innej charakterystyki tej działalności. Na pewno możliwości i potencjał tego rodzaju transportu, jest większy niż to, co się dzieje na rynku. Spodziewamy się więc, że w kontekście zarówno celnym jak i logistycznym intermodal będzie się mocno rozwijać – mówi Joanna Porath.         

 – Na Intermodal in Poland w Szczecinie będziemy mówić o case międzynarodowych i krajowych, w których jako agencja bierzemy udział. Mim ulubionym tematem są szkolenia celne i działalność w ramach Akademii Celnej – mówi ekspertka.

Intermodal in Poland w Szczecinie – od 6 do 8 sierpnia 2023 w Starej Rzeźni. Zapraszamy do rejestracji na wydarzeniu!