CSL Internationale Spedition o konkursie „Pracodawca Roku”

2018-06-15

Dla firmy CSL Internationale Spedition wyróżnienie w konkursie Północnej Izby Gospodarczej „Pracodawca Roku” to ukoronowanie starań by pracownicy biura na Łasztowni mieli jak najlepsze warunki do działania i rozwoju. Prezes Laura Hołowacz podkreśla, że potencjał firmy jest mierzony potencjałem pracowników i niemożliwy jest dynamiczny rozwój bez stawiania na podwyższanie kompetencji osób, które współtworzą sukces firmy. Jaki jest sposób firmy CSL na dbanie o pracowników? Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki.

35246292

Nagrody w konkursie Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego w roku 2018 otrzymały firmy: Enterprise Logistics, Bridgestone, Garo, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu oraz CSL Internationale Spedition. Kapituła konkursowa poza specjalną troską o rozwój i dobre warunki pracy dla podwładnych doceniła działanie Prezes Laury Hołowacz w kreowanie przestrzeni miasta poprzez stworzenie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Instytucja kultury na Łasztowni stała się bodźcem do wielkich zmian w tej części miasta. Po trzech latach można śmiało powiedzieć, że obecnie „druga strona Odry” to nowe serce miasta. – Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia, jest to dla nas bardzo ważne, bo staramy się dbać o naszych pracowników. Wiele osób to młodzi ludzie, w tym roku na szkolenia przekazaliśmy dużą kwotę pieniędzy, po pracy można spotykać grupy ludzi dokształcających się. Powołaliśmy akademię rozwoju lidera CSL, dla nas każdy pracownik w firmie jest liderem w swoim zakresie. Zarządzanie projektowe bardzo się sprawdza, ten styl pomaga w uświadamianiu wartości pracowników i powoduje, że pracownicy czują się odpowiedzialni za rozwój firmy, czują się traktowani po partnersku, a to jest podstawa dobrej współpracy i oczywiście rozwoju – mówi Prezes Laura Hołowacz, CSL Internationale Spedition.

33660435_1747769851936610_533870340472832000_n1

Na rynku spedycji i logistyki wykształcone i zaangażowane w prace kadry są bardzo cenne. Firmy często podbierają sobie pracowników i mowa o osobach pracujących „w terenie” jak i o menadżerach. – Od początku działalności firmy staraliśmy się kształcić młodych ludzi. Co roku przyjmujemy na praktyki kilkanaście osób z Akademii Morskiej w Szczecinie, są to bardzo zdolni ludzie, ambitni i aktywni, wnoszący świeże spojrzenie do naszej pracy, wzajemnie się od siebie uczymy. Część studentów Akademii zostaje w firmie, połowa naszych pracowników to są absolwenci tej uczelni. W firmie jest ważna atmosfera pracy, wyedukowany pracownik to wielka wartość, możemy robić więcej, działać, rozwijać się – dodaje Prezes Laura Hołowacz, zaznaczając, że pracownicy CSL w większości przypadków odmawiają konkurencji transferów, bo satysfakcjonują ich warunki rozwoju. W sposób świadomy zdecydowana większość pozostaje w firmie.

33576490_1747769591936636_173767225675612160_n1

Stara Rzeźnia to nie tylko instytucja kultury, ale i siedziba firmy. Prezes Hołowacz przyznaje, że na początku nie marzyła o powstaniu miejsca wielofunkcyjnego, a po prostu szukała dogodnego miejsca na siedzibę. Centrum Kultury Euroregionu to inicjatywa, która narodziła się bardzo szybko, osiągnęła wielki sukces i jest jednym z pionierów rewitalizacji skarbu Szczecina jakim jest Łasztownia: – Te wszystkie działania były od początku firmy CSL, ale nasiliły się od momentu powstania Starej Rzeźni. Aspekt społeczny musi być w sercu, realizujemy mnóstwo zadań charytatywnych, bo mamy do tego przestrzeń i ludzi o wielkim sercu, którzy przychodzą z propozycjami, które my z wielką przyjemnością realizujemy. To inicjatywy charytatywne, ale i wsparcie artystów, żeglarzy, twórców. Organizujemy wernisaże, koncerty, projekty wspólnie z Miastem Szczecin. Jestem przekonana, że najbliższe lata to będzie doskonały czas dla Łasztowni – dodaje Pani Prezes.

Firma CSL Internationale Spedition jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.