99,4% transportów dostarczonych na czas! Doskonałe wyniki działu spedycji lądowej Grupy CSL

2019-12-13

Rok 2019 powoli zbliża się do końca. Dla Grupy CSL był to czas dynamicznego rozwoju, uruchamiania kolejnych inicjatyw gospodarczych i rozbudowywania pomysłów, które zainaugurowane zostały wcześniej. Rośnie liczba klientów obsługiwanych zarówno przez agencję celną jak i dział spedycji morskiej i lądowej. Na naszej stronie internetowej przeczytacie w najbliższym czasie serię artykułów podsumowujących rok 2019, a także zdradzających plany Grupy CSL na rok 2020.

„Zrobiliśmy ponad 10 tysięcy transportów, zarówno po Polsce jak i w relacjach międzynarodowych”

W dziale spedycji lądowej grupy CSL rok 2019 był rokiem bardzo dobrym. Udało się rozbudować bazę klientów, utrzymać dynamiczne tempo liczby transportów, a jednocześnie na bieżąco podnosić wiedzę pracowników i jakość świadczonych usług. Jak mówi Marta Bartoszek, Kierownik Działu Spedycji Lądowej w Grupie CSL ambitnych zadań w kończącym się roku nie brakowało, ale była to doskonała motywacja do działania: – Efektywność naszej pracy zdecydowanie wzrosła. Zrobiliśmy ponad 10 tysięcy transportów, zarówno po Polsce jak i międzynarodowo. 60% naszej pracy to transporty krajowe. CSL stawia na raporty jakościowe, chwalimy się doskonałą opinią klientów, bo według naszych danych 99,4% transportów to były transporty dostarczone na czas. Jest to wielkie wyzwanie, zwłaszcza, że rynek transportu jest nasycony i brakuje kierowców. Zmagamy się z bieżącymi trudnościami, a mimo to udało nam się wypracować tak doskonały wynik – mówi Marta Bartoszek.

Grupa CSL stawia także na rozwiązania ekologiczne. To odpowiedź na rosnącą świadomość społeczną, ale i na oczekiwania klientów by działanie firm TSL było jak najbardziej zgodne z zasadami działania w zgodzie z naturą: – Kładziemy na to ogromny nacisk. 92% pojazdów, które wykorzystaliśmy w tym roku to pojazdy z normą emisji spalin Euro 5+, czyli to ekologiczne pojazdy. Stawiamy na bliską współpracę z podwykonawcami, nasi klienci mają stałe destynacje, które realizowane są codziennie, ale zdarzają się także destynacje incydentalne np. realizowane raz w roku i my też ich wspieramy przy takiej działalności. W tym roku pojechało z nami ponad 500 podwykonawców, z czego 60 firm realizuje dla nas 80 % zleceń – korzystamy z ich usług aby świadczyć naszym klientom kompleksowe usługi – dodaje Marta Bartoszek.

Portfel klientów wzrósł o kilka procent. Trwa współpraca z dotychczasowymi partnerami

Rok 2019 to czas kiedy udało nam się pozyskać nowych klientów. Sukcesem jest jednak także kontynuacja współpracy z firmami, która trwa od wielu lat. Świadczy to o ich zadowoleniu z komunikacji i poziomu usług świadczonych przez dział spedycji lądowej Grupy CSL: – W procesie logistycznym zawsze można coś poprawić, my nad tym bardzo konsekwentnie pracujemy. Nasz portfel klientów wzrósł o kilka procent, co bardzo nas cieszy – mówi Marta Bartoszek. Jesteśmy jako Szczecin hubem transportowym do krajów Europy Zachodniej, Niemiec, Czech, Słowacji czy Skandynawii.

– W 2019 roku kontynuowaliśmy transport towarów w których się specjalizujemy, czyli: nawozy, aluminium, celuloza oraz artykuły spożywcze np. ryby i owoce morza czy minerały. Mamy kilka głównych branż, które obsługujemy, co daje nam bezpieczeństwo, że przy regresie jednego z rynków, drugi jest zwykle w lepszej kondycji – dodaje Kierownik Działu Spedycji Lądowej Grupy CSL.

Plany na rok 2020? Odpowiedź jest bardzo prosta: dalszy rozwój. Możemy być pewni, że jakość usług świadczonych przez Grupę CSL – mimo doskonałych rezultatów – będzie nadal sukcesywnie rozwijana.