5 lat Starej Rzeźni świętować będziemy z mieszkańcami Szczecina

2020-03-06

5 lat Starej Rzeźni świętować będziemy z mieszkańcami Szczecina. Rozdajemy wejściówki na wieczorną galę Teatru Broadway

21 marca 2015 roku w godzinach popołudniowych nastąpiło wydarzenie, które jak się później okazało, było krokiem milowym w rozwoju „nowego serca Szczecina” – Prezes Laura Hołowacz, w towarzystwie przyjaciół, samorządowców oraz innych przedsiębiorców otworzyła Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Instytucja rozpoczęła ambitnie, choć Łasztownia była jeszcze słabo skomunikowana. Wystawy, koncerty, prezentacje artystyczne, rozmaite akcje społeczne – każdy miesiąc udowadniał, że wiara Prezes Laury Hołowacz w to miejsce była jak najbardziej uzasadniona. Dzisiaj Stara Rzeźnia jest największą komercyjną instytucją kultury w Szczecinie. Odbywa się u nas szereg wydarzeń, które każdego dnia przyciągają setki mieszkańców. Już w sobotę 21 marca świętować będziemy piąte urodziny. Liczymy na Państwa obecność!

– Stara Rzeźnia na dobre wpisała się już w krajobraz kulturalny Szczecina. Organizujemy dziesiątki wydarzeń, koncertów, spektakli, wystaw, prezentacji. Nasze centrum funkcjonuje jako przestrzeń na wynajem, ale organizujemy także mnóstwo innych wydarzeń. Łasztownia dzisiaj jest innym miejscem niż pięć lat temu. Bulwary tętnią życiem, mieszkańcy pokochali „drugą stronę Odry” i bardzo się cieszę, że możemy nazywać się jako Stara Rzeźnia pionierem tych wielkich zmian – mówi Agnieszka Górska z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Impreza urodzinowa będzie wydarzeniem otwartym dla wszystkich. Zapraszamy najpierw na wspaniałą paradę od dźwigozaurów do budynku Starej Rzeźni. Tam na mieszkańców miasta czekać będzie poczęstunek. Głos zabierze Pani Prezes Laura Hołowacz, a następnie odbędą się koncerty niezwykłych artystów, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania. Hasło Starej Rzeźni – od juniora do seniora nadal jest aktualne, więc przed nami atrakcje dla całych rodzin. Wieczorem zapraszamy na naszą urodzinową prezentację, czyli występ Teatru Broadway. Przygotowaliśmy 120 bezpłatnych zaproszeń dla mieszkańców – mówi Agnieszka Górska.

Jak zdobyć zaproszenie? Wejściówki można będzie odebrać w Kubryku Literackim. Jedna osoba może zabrać ze sobą maksymalnie 2 zaproszenia.
10.03.20 od godziny 16:00 do 18:00 (60 zaproszeń)
11.03.20 od godziny 12:00 do 18:00 (60 zaproszeń)

HARMONOGRAM URODZIN STAREJ RZEŹNI:
14:00 Bloco Pomerania – parada od Dźwigozaurów do Starej Rzeźni
14:30 – „Szalona Herbatka z Alicją”/ spektakl dla dzieci/ Malinowe Marzenia
15:30 STAN GER. official / koncert
16:30 Olga Adamska & Krzysztof Baranowski/ recital
17:30 Tort + przemowa Pani Laury Hołowacz, Prezes firmy CSL
18:00 Teatr Broadway-Prywatny Teatr Muzyczny Małgorzaty Obłój

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny*
*na wieczorny pokaz Teatru Broadway – Prywatny Teatr Muzyczny Małgorzaty Obłój obowiązują bezpłatne wejściówki, ilość miejsc ograniczona