Wartości Grupy CSL – odcinek 5, RAZEM

2023-11-04

Kolejną wartością Grupy CSL omówioną przez coach Małgorzatę Krawczak w ramach nowego cyklu Grupy CSL była wartość – RAZEM. To piąty, już prawie ostatni odcinek cyklu zainicjowanego przez Kamilę Maślak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, która stworzyła do każdej wartości inspirujący obraz. Wszystkie stworzą jedna całość i będą eksponowane na ścianach Starej Rzeźni.

Gościem coach Małgorzaty Krawczak był Paweł Janiak, od siedmiu lat związany z grupą CSL, pracownik działu spedycji morskiej.

Dlaczego wartość RAZEM jest taka ważna? Coach Małgorzata Krawczak nie ma wątpliwości.

– Razem, czyli wspólnie, ramię w ramię, w drodze do jednego celu. Tworzenie dobrego zespołu wymaga zaproszenia do współpracy ludzi, którzy będą rozumieli idee przedsiębiorstwa, a ich zaangażowanie w tworzenie konkretnego projektu będzie bardzo wysokie. Poczucie współdziałania otwiera drogę do sukcesu, ale czasem, by pracować razem trzeba powściągnąć swoje indywidualne zapędy, by działać wspólnie z grupą. Czasem w przedsiębiorstwach to właśnie integracja jest jednym z największych problemów – przyznaje coach Małgorzata Krawczak. – Wartość RAZEM jest moim zdaniem najważniejszą wartością w firmie. Można mieć duży zespół, ale kiedy każdy ciągnie projekty w swoją stronę to na sukces i na powodzenie nie ma szans – mówi coach Małgorzata Krawczak.

– Wszystkie wartość Grupy CSL nie zostały nam narzucone, a sami braliśmy udział w procesie ich kształtowania. Możemy więc łatwiej się z nimi utożsamiać, to jest coś, co jest bliskie zespołowi. Wartość RAZEM to kwintesencja tego, jak powinna wyglądać współpraca w przedsiębiorstwie. Przekładamy to na pracę, ale i na nasze życie codzienne. Hasło RAZEM może dotyczyć każdego aspektu naszego życia codziennego, by dobrze funkcjonować w danej relacji czy w danej organizacji. Łatwiej jest działać mając własne wartości będące spójne z wartościami firmy – mówił w czasie wywiadu Paweł Janiak.

– Jesteśmy razem, ale staramy się także, by każdy był liderem swojego stanowiska, by każdy miał poczucie odpowiedzialności za swój projekt, każdy jest ważny. Mamy swoje zadania, a jednocześnie tworzymy jeden zespół – dodaje Paweł Janiak.

Wszystkie filmy przedstawiające wartości Grupy CSL znajdziecie w naszych mediach społecznościowych. Finałowa rozmowa ukaże się na naszym Facebooku jeszcze w tym roku.

https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=1251869118823657&external_log_id=e01c82b1-7ccf-40c1-aca4-fcd15f9d45a0&q=csl