O nas

O firmie

CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. jest Państwa profesjonalnym partnerem, który oferuje kompleksową obsługę spedycyjną wszelkich towarów w eksporcie, imporcie i tranzycie, dostarczanych drogą morską i lądową. Współpracujemy ze spedytorami w wielu państwach i w głównych portach na całym Świecie. Pozwala nam to opracować i zrealizować każde Państwa zlecenie spedycyjne.

Największym atutem firmy jest doskonale wykształcona i pracująca na najwyższym poziomie zawodowym młoda kadra. Sześć osób legitymuje się certyfikatami FIATA (International Federation Freight Forwarders Association).

Nasze podstawowe zalety:

 • jesteśmy operatorem logistycznym oferującym pakiet usług „one stop shopping”,
 • opracowujemy indywidualne oferty dotyczące kompleksowej obsługi logistycznej,
 • jesteśmy elastyczni w doborze usług,
 • posiadajmy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zróżnicowanym łańcuchem dostaw.

Zajmujemy się obsługą:

 • kontenerów,
 • ładunków drobnicowych,
 • ładunków masowych.

Misja CSL zawarta w Polityce Jakości opiera się na dążeniu do bycia liderem w branży spedycyjnej, stawiamy sobie za cel ciągły rozwój poprzez elastyczne dostosowywanie swojej działalności do potrzeb i wymagań rynku, oferując usługi jedynie najwyższej jakości w pełni satysfakcjonujące naszych klientów.

Misję realizujemy poprzez:

 • kompleksowość realizacji usług kontrahentów,
 • dbanie o najwyższą jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług,
 • dobór kadr ze względu na ich motywację, kwalifikacje i doświadczenie,
 • nieustanne dążenie do wszechstronnego rozwoju zawodowego pracowników,
 • stały nadzór nad naszymi podwykonawcami w celu zapewnienia najwyższej jakości usługi finalnej,
 • kształtowanie świadomości pracowników firmy w dziedzinie tworzenia jakości,
 • odpowiedzialność wszystkich pracowników firmy za jakość na każdym szczeblu organizacji,
 • postępowanie zgodnie z wymogami prawa odnośnie środowiska, uczestniczenie w łańcuchu logistycznym z podmiotami dbającymi o zrównoważony rozwój.

Zarząd CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. zobowiązuje się do spełnienia wymagań i ciągłego doskonalenia skuteczności systemu zarządzania jakością.

Certyfikaty, licencje, nagrody

IFS Logistics Version 2.1

Certyfikat AEO

CSL uzyskała certyfikat AEO, przyznawany przez Izbę Celną spedytorom, importerom i eksporterom. Świadczy on o tym, że posiadająca go firma to podmiot zaufany, stosujący przejrzyste procedury i dbająca o bezpieczeństwo. Świadectwo AEO ważne jest w całej Unii Europejskiej.

Recertyfikacja Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2008

Bureau Veritas Certification zaświadcza, że System Zarządzania Jakością w naszej firmie jest zgodny z wymaganiami norm i zakresem usług wyszczególnionych w ISO 9001:2008 w zakresie spedycji morskiej, spedycji lądowej i agencji celnej.

Diamenty FORBESA 2016, 2012, 2011, 2009 dla CSL

Firma CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. znalazła się w prestiżowym gronie laureatów rankingu DIAMENTY FORBESA 2016 organizowanego przez miesięcznik FORBES. Jest to ranking przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności. Poprzednio ten tytuł uzyskaliśmy w 2012, 2011 i 2009 r.

Gazela Biznesu 2010, 2009

Firma CSL znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu. Dynamiczny rozwój połączony z rzetelnością i wiarygodnością, solidność i jawność działania to najważniejsze cechy firm, które znalazły się w jedenastej edycji rankingu. Tradycyjnie już opracowany on został przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” oraz wywiadownię gospodarczą Coface Poland. Rok wcześniej również zdobyliśmy ten tytuł.

Spedytor Roku 2009, 2008

Kapituła konkursu, w której skład wchodzą przedstawiciele Rady Polskiej Izby Spedycyjnej i Logistyki oraz Uniwersytetu Gdańskiego, przyznała nagrodę Spedytora Roku 2009 naszej firmie w kategorii przedsiębiorstw o zatrudnieniu do 50 pracowników. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej aktywnego i działającego fair spedytora. Rok wcześniej również zdobyliśmy ten tytuł.

Certyfikat D&B Poland

Międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet Poland Sp. z o.o. wyróżniła naszą firmę „Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej” za najwyższą ocenę stabilności firmy.

Nominacja do Złotej Statuetki BCC - Lidera Polskiego Biznesu 2010

Jury Konkursu, do ekskluzywnego grona 22 przedsiębiorców i firm nominowanych do Złotej Statuetki BCC - Lidera Polskiego Biznesu 2010, z regionu zachodniopomorskiego zakwalifikowało jedynie CSL Internationale Spedition Spółkę z o.o. oraz jej dyrektora i założyciela - panią Laurę Hołowacz.

Medal Europejski

BCC w uznaniu wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług przyznało nam European Medal w zakresie usługi spedycyjne i celne.

Referencje

Fertistav CZ a.s.

We hereby confirm that CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. has been providing to Fertistav Cz. a.s. the comprehensive service of fertilizers delivered via Port Szczecin for nearly five years. Appreciating the commitment and professionalism of the company CSL, we can recommend with full responsibility that forwarding, customs and transport services provided by them are at highest level. We found the company to be responsive to emergency situations and very flexible in approach to a client.

chemag agrar

We hereby confirm that CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. is acting as our forwarding agent involved in handling of fertilizers delivered via Port Szczecin. We recommend CSL as a trustworthy partner, providing its services fairly and professionally. Based on actual and past cooperation allow us to see CSL as a partner with an appropriate approach to its commitments to the customer.

Arctic Paper

We hereby confirm that CSL Internationale Spedition Sp. z o. o. is acting as our forwarder agent from almost 14 years and during our cooperation proved to be reliable and responsible business partner. We recommend the company CSL as trustworthy partner, providing its service fairly and professionally. Based on actual and past cooperation allows us to see CSL as a partner with an appropriate approach to its commitments to customer.

Stara Rzeźnia

W 2012 r. firma CSL Internationale Spedition, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy.

Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. I oto jesteśmy! Istniejemy od grudnia 2014 r.

Naszą idee fixe jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją. Chcemy również upowszechniać portowe i morskie tradycje Szczecina.

Zapraszamy wszystkich chętnych twórców, animatorów kultury, studentów, działaczy i tych wszystkich, którzy chcą z nami współtworzyć to miejsce. Do dyspozycji mamy ok. 540m2 wewnątrz budynku i o wiele, wiele więcej na zewnątrz! Możemy zagospodarować je na wspaniałe inicjatywy kulturalno-społeczne.

Działamy na wielu płaszczyznach – organizujemy pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne dla młodzieży, koncerty, wystawy, plenery fotograficzne i malarskie, spotkania autorskie, czy spektakle teatralne, itd.

Chcemy być częścią euroregionu, stąd nasza chęć na współpracę z twórcami zza granicy.

Na wszystkie wydarzenia pragniemy pozyskiwać fundusze z zewnątrz, staramy się o dotacje z miasta, czy granty unijne. Tym wszystkim zajmuje się Fundacja Moja Łasztownia, której prezesem jest pan Jan Dębski.

W Kubryku Literackim, który znajduje się w dolnej części budynku Starej Rzeźni będziemy promować szczecińskie marki – wydawnictwa, publikacje oraz pamiątki tworzone przez lokalnych artystów.

Proponujemy również wynajem naszych pomieszczeń na różnego rodzaju konferencje, szkolenia, czy imprezy okolicznościowe. Dysponujemy dużą ilością miejsc parkingowych oraz dostępem do WiFi.

Zapraszamy do restauracji Stara Rzeźnia, gdzie można spróbować potraw inspirowanych historią miejsca.

Moja Łasztownia

NASZYM CELEM OŻYWIENIE ŁASZTOWNI

Decyzja CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. o zakupie usytuowanego na Łasztowni budynku, gruntownej jego odbudowie połączonej z przystosowaniem na siedzibę firmy, a jednocześnie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – ogólnodostępną placówkę kultury z zapleczem gastronomicznym, motywowana jest przede wszystkim pragnieniem ożywienia i udostępnienia mieszkańcom Szczecina przez lata niemal niedostępnych kilkudziesięciu niszczejących zabytkowych zabudowań i uliczek tworzących kompleks byłych miejskich zakładów mięsnych.

O pierwszym uratowanym budynku, o historii i dniu dzisiejszym tego rejonu na Łasztowni oraz o szerokiej gamie inicjatyw i działań podejmowanych pod szyldem Starej Rzeźni, informujemy na utworzonym przez nas portalu www.mojalasztownia.pl oraz na www.facebook.com/MojaLasztownia.Jeśli je popieracie, poprzyjcie nasze starania potwierdzając zamieszczane tam informacje kliknięciem „Lubię to!”„.