Urodziny Starej Rzeźni – relacja

2016-03-21

Kiedy człowiek ma roczek to zwykle dopiero raczkuje. Stara Rzeźnia skończyła właśnie pierwszy rok działalności i kroczy pewnym krokiem wśród innych instytucji kulturalnych, które działają na terenie Szczecina. Podczas wydarzeń urodzinowych odbyło się mnóstwo zajęć dla dzieci, koncertów oraz prezentacji. W niedzielne popołudnie atrakcją był tort, którym poczęstowaliśmy naszych gości.Były balony, było „Sto lat” i mnóstwo wspólnej zabawy. 

1. Sobota

Weekendowe świętowanie pierwszych urodzin Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia rozpoczęło się w sobotni poranek spacerem spod namiotu przy ulicy Energetyków. Przewodnikiem był niezawodny prezes Fundacji Moja Łasztownia Jan Dębski: – Jestem bardzo zadowolony z frekwencji, bo to byli ludzie naprawdę zaciekawieni historią Szczecina. Spacerowało ze mną ponad 20 osób. Zadawali mnóstwo pytań, czasami podchwytliwych. Było tak ciekawie, że godzinny spacer zakończył się nie o 13, a o 14 – mówił. W tym czasie w Starej Rzeźni odbywały się już projekcje filmów dla dzieci oraz interesujące warsztaty organizowane przez Owcę na Biegunach oraz Kwiaciarnie „Pod Żółta Różą”: – W myśl zasady od juniora do seniora chcemy żeby jednymi z głównych bohaterów naszych urodzin byli właśnie najmłodsi. Świętujemy pierwsze urodziny, to był bardzo intensywny czas, który możemy nazwać sukcesem. Udało się stworzyć wspaniały, pełen energii zespół, który organizuje cieszące się popularnością wydarzenia. Cieszymy się, że mieszkańcy Szczecina chcą z nami świętować – mówi Laura Hołowacz, prezes spółki CSL Internationale Spedition.

Mimo, że tego dnia w Szczecinie działo się mnóstwo imprez plenerowych i nie tylko, to goście dopisali – zarówno podczas warsztatów jak i koncertów nie brakowało publiczności i uczestników. Pierwszy dzień urodzin zwieńczył koncert bluesowego zespołu Hard Times z Krakowa.

2. Niedziela

Niedzielne atrakcje urodzinowe rozpoczął koncert z cyklu „Młode Dźwięki Łasztowni”. Prezentacje młodych i zdolnych artystów z naszego miasta (tym razem w repertuarze jazzowym) zawsze przyciągają tłumy mieszkańców. Tego dnia na scenie w Sali Iluzjon działo się mnóstwo rzeczy – wspaniałe pokazy tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Irish Rhytmes mieszały się ze znakomitymi pokazami podopiecznych Domu Kultury na Skolwinie.

Równolegle odbywały się warsztaty dla dzieci. W niedziele Robot Fan, przygotowywanie Marzanny ekologicznej z Owcą na Biegunach oraz na deser – słodkości czyli warsztaty z przygotowania własnych lizaków z manufakturą słodkości Cukier Lukier. Wszystkie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Punktem kulminacyjnym niedzielnej części urodzin Starej Rzeźni był tort oraz życzenia od Laury Hołowacz i Jana Dębskiego. Tłum obecnych w Centrum szczecinian został poczęstowany pysznym ciastem, a spod sufitu spadły dziesiątki balonów. Urodziny można więc uznać za jak najbardziej udane! – Bardzo dziękuje, że jesteście Państwo z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia – mówiła Pani Prezes. Ostatnim elementem obchodów był koncert Szkockiej Trupy grającej muzykę żeglarską.

Dziękujemy za Państwa obecność podczas urodzin Starej Rzeźni i zapraszamy na wszystkie wydarzenia organizowane w naszym centrum kultury!