Stara Rzeźnia ONLINE. Zapraszamy na dwa interesujące wykłady! 

2020-04-27

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia bardzo tęskni za swoimi gośćmi. Niestety jeszcze przez kilka tygodni organizacja rozmaitych spotkań, koncertów, wystaw czy spektakli może być trudna. Dlatego też postanowiliśmy kontynuować pomysł wykładów online. W roli prelegentów będą występować znani i lubiani eksperci, których spotkania w Sali Iluzjon „na żywo” gromadzą tłumy. Nie inaczej jest w Internecie. Jeszcze w kwietniu będzie mieć spotkanie online z coach Małgorzatą Krawczak, a po majówce wykład online prof. Jacka Rudnickiego.  Serdecznie zapraszamy!

– Koronawirus zdominował nasze życie i spowodował, że wiele instytucji kultury musi odnajdywać się na nowo w zupełnie innej rzeczywistości. Mamy nadzieję, że szybko będziemy mogli zorganizować dla Państwa koncert, wystawę, spektakl czy wykład. Póki co, możliwe są tylko spotkania online i pomysł z wykładem online coach Małgorzaty Krawczak pokazuje, że widzowie są spragnieni kultury, rozmowy i integracji, nawet w tak niecodziennej formie – mówi Agnieszka Górska, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Szykujemy dla Was po majówce kilka niespodzianek. Być może jakiś koncert? Może jakiś wywiad? Pomysłów jest sporo i staramy się żebyście byli z nami, nadal kochali Łasztownię i pamiętali, że jest takie miejsce jak Stara Rzeźnia i, że można będzie nas odwiedzić kiedy tylko skończy się ten paskudny czas pandemii koronawirusa – dodaje Agnieszka Górska.

Wykład coach Małgorzaty Krawczak – 28 kwietnia o godzinie 18:00

– JA to takie miejsce w nas samych, w których jest najwięcej do zrobienia i najwięcej do pokochania. Napoleon powiedział, że emocje rządzą światem. My żyjemy jednocześnie w dwóch światach. Ten pierwszy, bardziej zauważalny, czyli wszystko, co nas otacza, miejsce, w którym żyjemy, nasi najbliżsi, nasi znajomi, nasza praca. Ten drugi, często niezauważany, ignorowany, nienależycie traktowany – a to przecież my sami, nasze JA. To nasze ciało, nasze myśli, nasze reakcje na to, co dookoła. Jak dbasz o siebie, o swój komfort psychiczny. Ile robisz dla siebie, bo chcesz, a ile robisz dla siebie, bo musisz? Jak to, jak reagujesz na to, co się dzieje dookoła, wpływa na Twoje samopoczucie? Jak możesz to zmienić? – zapowiada coach Małgorzata Krawczak.

Podczas warsztatu nie tylko zwiększysz świadomość siebie i spojrzysz na swoje życie z innej perspektywy, ale też zapoznasz się z językiem dzisiejszych czasów – językiem fotografii oraz sposobami wykorzystania go w poznawaniu siebie i innych.

Wykład prof. Jacka Rudnickiego – 5 maja o godzinie 18:00

Profesor Rudnicki zaprasza na spotkanie online transmitowane na żywo ze Starej Rzeźni!
Rzecz dzieje się w Nowym Yorku współcześnie. W Publicznej Bibliotece NYC spotykają się profesor etnologii i antropologii Chris i Bea hippiska pracująca w muzeum w La Gomera na Wyspach Kanaryjskich. Są sobą zafascynowani, i zaczynają rankę bez słów. Kontaktują się za pomocą rysunków, muzyki, zapachów, smaków, ruchów ciała. Nie pada ani jedno słowo. Biblioteka NYC to misterium myśli, archikatedra umysłu, filozofii i historii. Wkrótce dowiedzą się, że on jest potomkiem Krzysztofa Columba ojca „naszej” Ameryki, ona dzieckiem Europy. Zakochują się w sobie. Jak potoczą się ich losy? Czy ma to związek z przyszłością Ameryki i Europy? Całość będzie czytana i ilustrowana rysunkami i muzyką na żywo.