Stara Rzeźnia będzie jak wielka, kolejowa stacja! Wystawa makiet już w najbliższy weekend!

2020-09-30

Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei już kolejny raz zaprezentuje swoje makiety.
Na wystawie będzie można zobaczyć modele redukcyjne w skali 1:87 (H0), będą zaprezentowane zarówno modele lokomotyw jak i samochodów.
Wystawa to świetna okazja do spędzenia rodzinnego weekendu i pogłębienia swojej transportowej pasji, a w naszym regionie miłośników kolei nie brakuje!
Podczas wystawy tradycyjnie nie zabraknie ulubionej przez dzieci kolejki ogrodowej, oraz sklepu modelarskiego gdzie będzie można nabyć niezbędne akcesoria aby rozpocząć swoją własną przygodę z modelarstwem.

Pandemia koronawirusa mocno utrudniła funkcjonowanie wszelkich inicjatyw, które odbywały się w Szczecinie. Trudno jest zorganizować wydarzenia targowe czy duże wystawy. W ostatnich latach Zachodniopomorska Wystawa Makiet Kolejowych urastała do rangi wielkiego święta pasjonatów kolei i transportu. W roku 2020 wydarzenie będzie skromniejsze, ale również pełne ciekawych modeli oraz prezentacji: – Przybliżymy mieszkańcom funkcjonowanie kolei. Liczymy na dobrą zabawy mimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii koronawirusa. Zaprezentujemy makiety szczecińskich twórców, z racji obostrzeń i ograniczenia przestrzennego nie zaprosiliśmy gości z Polski. Zaprezentujemy to, co stworzyliśmy w naszym mieście i są to makiety nad którymi pracowaliśmy długie miesiące. Pociągi, budynki, drzewa, lasy, układ jest ciekawy, więc jestem pewien, że wiele osób będzie zaskoczonych tym, jak ten kolejowy ekosystem wygląda – mówi Wojciech Kowalski, Prezes Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei.

Tegoroczna wystawa pokaże wszystkie ciekawe modele stworzone w ostatnich latach. Czy będą premiery? Tego organizatorzy nie chcą zdradzić, ale przyznają jednocześnie, że czas pandemii i lockdownu został wykorzystany do bardzo „kreatywnego dłubania”: – Staramy się odwzorowywać rzeczywistość. Moduły pokazują fragmenty, które możemy zaobserwować w rzeczywistości, nawet w naszym regionie. Jest to widziane w skali 1:100. To makiety konkretnych pociągów np. polskiego taboru w stylu parowym jak i nowoczesnych pociągów spalinowych czy elektrycznych. Jest dużo makiet osobowych, kontenerowych. Wśród naszych członków jest wielu wielbicieli logistyki i transportu cargo, więc kontenerów oraz transportów przemysłowych jest bardzo dużo. Warto to zobaczyć – mówi Wojciech Kowalski.

ZAPRASZAMY

3 października od godziny 12:00 do 18:00

4 października od godziny 10:00 do 15:00

Wstęp – symboliczne 5 złotych dla dorosłych. Dzieci zapraszamy za darmo!