Puls Biznesu o naszej firmie – „CSL: nowoczesna logistyka”

2020-12-23

– Ponad 20 lat temu w firmie pracowało osiem osób. Obecnie w centrali i oddziałach w Świnoujściu oraz Gdyni zatrudnionych jest ponad 50 pracowników. To świadczy o ogromnej dynamice naszego rozwoju. Na to złożyło się kilka czynników: dobry pomysł, pasja, zdeterminowanie oraz zbudowanie zaufania klientów, które bardzo się liczy – mówi Laura Hołowacz, prezes zarządu CSL.

Zarząd firmy dużą wagę przywiązuje do profesjonalnego wykształcenia załogi. Na bieżąco prowadzone są szkolenia podatkowo-skarbowe, celne oraz z zakresu e-commerce. W tej firmie liczy się pracownik, jego bezpieczeństwo i dobra atmosfera w pracy. Starano się wypracować wspólny sposób komunikacji, to bardzo ułatwia pracę.

– Pracownik doceniany to pracownik lojalny, a co za tym idzie: zaangażowany i oddany firmie – podkreśla Laura Hołowacz.

CSL oferuje pakiet usług „one stop shopping”, czyli wszechstronną opiekę logistyczną. Obsługuje kontenery, ładunki drobnicowe i ładunki masowe, w transporcie lądowym, morskim i lotniczym, prowadzi agencję celną. Klient, który wybrał firmę CSL, może być pewien, że wszystko dotrze na czas i będzie załatwione zgodnie z najwyższymi standardami w logistyce. Misją firmy jest bowiem kreowanie rozwiązań branży logistycznej na potrzeby klienta. Ważne są dla niej kompleksowość i pełny pakiet nowoczesnych usług.

Rozwój firmy następuje przez powołanie nowych spółek. Dlatego stworzono terminal intermodalny, pierwszy taki w województwie zachodniopomorskim, spółkę informatyczną, która ma na celu ciągłe podnoszenie poziomu informatyzacji, niezbędnej dla logistyki rozproszonej – gdyż wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na szybkość i optymalizację działań, np. natychmiastowy wgląd do wszystkich magazynów.

– Mamy mocną pozycję w branży TSL oraz bardzo silną na polskim rynku agencję celną. Posiadamy liczne i ważne w branży logistycznej certyfikaty, byliśmy wielokrotnie nagradzani. Jako ciekawostkę przytoczę, że zdarzyło się już tak, iż klient odszedł do konkurencji. Wrócił po kilku miesiącach, twierdząc, że nie znalazł obsługi na takim poziomie jak w CSL – zaznacza Laura Hołowacz.

W związku z brexitem firma chce rozwinąć działalność w zakresie usług agencji celnej i logistyki. W Wielkiej Brytanii znalazła Polaków, którzy po odpowiednich szkoleniach doskonale sobie z tym poradzą. To osoby zaufane, znające się na logistyce i z ponadprzeciętnymi zdolnościami zaopiekowania się klientem.

– Obecnie sporo szefów firm obawia się nowej rzeczywistości po brexicie, nowych rozwiązań prawnych oraz przepisów. My im pomożemy – mówi Przemysław Hołowacz, szef ds. rozwoju CSL, odpowiedzialny za rozwój spółki, który wiele lat pracował w Anglii i doskonale zna język oraz tamtejsze realia. Od sześciu lat pracuje w rodzinnej firmie, jest wizjonerem i dużym wsparciem dla prezes CSL. Wspólnie realizują nie tylko bieżące wyzwania, ale też myślą o logistyce przyszłości.

Prezes Laura Hołowacz to kobieta, która wraz ze współpracownikami nie tylko stworzyła profesjonalną, nowoczesną firmę logistyczną, lecz również poświęca swój czas temu, co w Szczecinie piękne i niepowtarzalne. Dlatego Stara Rzeźnia na szczecińskiej wyspie Łasztownia odzyskała dawny blask. Tam ma siedzibę CSL, tam też w pięknym otoczeniu odbywają się merytoryczne rozmowy z klientami. Oprócz tego właśnie tam mają miejsce ważne szkolenia, ale i piękne imprezy kulturalne. Prywatnie Laura Hołowacz lubi muzykę, podróże i spacery z rodziną – a ta bardzo wspiera ją w tym, co robi na co dzień.

Więcej informacji na stronie www.pb.pl.