Nowa inicjatywa – Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki!

2020-06-23

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia „odmraża się” po trudnym czasie pandemii koronawirusa. Przed nami szereg wydarzeń i inicjatyw, w które zamierzamy aktywnie angażować mieszkańców naszego miasta oraz lokalnych twórców. Jednym z pomysłów jest projekt „Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki”. Inicjatywa ma na celu udostępnienie młodym twórcą przestrzeni naszej instytucji. Następować to będzie nieodpłatnie.

Pomysł Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to reakcja na wnioski z „Raportu o Stanie Szczecińskiej Kultury” oraz debaty, którą zorganizował portal wszczecinie.pl. Jednym z wniosków było spostrzeżenie, że w Szczecinie młodzi artyści nie mają gdzie realizować swoich projektów muzycznych i nie tylko. – Jeżeli jesteś artystą, twórcą działaczem kulturalnym – zgłoś się do nas! Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka projektów, które znajdą swoje miejsce w naszej przestrzeni. Udostępnimy nasze zasoby sprzętowe, kadrowe i naszą miłość do tworzenia wydarzeń kulturalnych dla młodych twórców, którzy w Szczecinie nie mają dla siebie miejsca. Zorganizujemy Gale Finałową umożliwiającą prezentację lokalnych twórców – mówi Agnieszka Górska, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Stara Rzeźnia jest otwarta na współpracę z młodymi zespołami muzycznymi, grupami aktorskimi i teatrami amatorskimi czy twórcami sztuki wizualnej. Jesteśmy w stanie zorganizować także wernisaże malarskie czy rzeźbiarskie. – Mamy nadzieję na nawiązanie stałej współpracy z wybranymi artystami, twórcami czy działaczami. Masz pomysł, nie masz przestrzeni – pomożemy! – mówi Agnieszka Górska. – Jesteśmy świadomi, że po pandemii koronawirusa sztuka będzie jeszcze przez jakiś czas wychodzić z letargu. Wszyscy jesteśmy lekko odrętwiali, znamy artystów, którzy bardzo chcą działać, ale boją się, że odbiorcy jeszcze nie są gotowi by przychodzić na koncerty. My chcemy pokazać, że instytucje kultury działają, chcą działać i mają nowe pomysły. Inicjatywa „Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki” to jeden z naszych pierwszych, ale nie ostatnich pomysłów w czasie „odmrażania po koronawirusie” – dodaje Agnieszka Górska.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca!

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.ckesr.pl. Wypełnione formularze przesyłajcie na: agnieszka.gorska@csl.eu
Pytania? agnieszka.gorska@csl.eu