Niepodległość na Maszt ze wsparciem Grupy CSL

2022-11-11

Niezwykłe portrety przygotowane przez malarkę Kamilę Maślak zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia „Niepodległość na Maszt” już 11 listopada w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Obrazy na stałe zawisną w Mesie Kapitańskiej. Przygotowano portrety: Kpt. ż. w. Danuty Kobylińskiej-Walas, Kpt. ż. w. „Honoris Causa” dr Elżbiety Marszałek, Kpt. ż. w. „Honoris Causa” Krystyny Pohl oraz Miry Urbaniak.

    To niezwykły akcent podczas kolejnej edycji Morskiego Święta Niepodległości w Starej Rzeźni. – Przygotowanie obrazów trwało kilka tygodni. Najbardziej zależało mi na uchwyceniu pasji i zaangażowania Pań, które znalazły się na obrazach. Stanowią one historię kultury marynistycznej w naszym regionie i nie tylko. Mam nadzieje, że obrazy zyskają aprobatę i na stałe zawisną w Mesie Kapitańskiej w Starej Rzeźni – mówi Kamila Maślak, event manager instytucji oraz artystka-malarka.

  Prezentacja obrazów będzie jednym z elementów wydarzenia „Niepodległość na Maszt”, które odbędzie się 11 listopada. Start o 11:11 na Skwerze Kapitanów.

      – Jestem niezwykle wzruszona, że podczas naszego wydarzenia 11 listopada zaprezentujemy niezwykłe portrety czterech wspaniałych kobiet: Kapitan Danuty Kobylińskiej-Walas, Dr Elżbiety Marszałek, redaktor Krystyny Pohl i nieodżałowanej Miry Urbaniak. Przygotowuje je Kamila Maślak, niezwykle utalentowana artystka, której prace mogliśmy już oglądać w Starej Rzeźni. To będzie piękny i wzruszający moment – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni.  Morskie obchody Święta Niepodległości w Starej Rzeźni zakończy koncert grupy Sweet Four. Panowie wykonają pieśni międzywojenne.

  „Niepodległość na Maszt” to wydarzenie organizowane przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Grupę CSL oraz Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Corocznie zaangażowany w organizację wydarzenia jest między innymi Kapitan Włodzimierz Grycner.

  Wstęp na wydarzenie jest wolny! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta.