Liderzy w spedycji lądowej – rok 2017 będzie rekordowy!

2017-10-08

Liderzy w spedycji lądowej – rok 2017 będzie rekordowy!

Otwarte podejście do klienta, kompleksowa obsługa, duże doświadczenie, umiejętne wykorzystanie naturalnych uwarunkowań Pomorza Zachodniego – firma CSL Internationale Spedition może pochwalić się ugruntowaną pozycją na niełatwym rynku spedycji lądowej. Przemawia za nami przede wszystkim doświadczenie – obsługujemy bowiem firmy z niemal każdej branży. Poznajcie nas bliżej!

– Przez prawie 20 lat naszej działalności udało nam się rozwinąć dział spedycji lądowej do potężnych rozmiarów. Zaczynaliśmy od kilkuset zleceń rocznie, w ubiegłym roku mieliśmy 8500, a już w tym roku mamy ponad 8000 zleceń. Możemy więc już śmiało powiedzieć, że rok 2017 będzie rekordowy jeżeli chodzi o naszą działalność. Mamy kilka branży, które dominują w asortymencie klientów; klienci aluminiowi, celulozowi, gotowe wyroby papiernicze, klienci spożywczy, materiały budowlane np. importowane z Niemiec, nawozy czy minerały. Współpracujemy z wieloma globalnymi koncernami. Jako naszą największą zaletę należy wymienić kompleksowość działania. Zaczynamy od obsługi morskiej, odprawy celnej, a potem dostarczamy do finalnego odbiorcy – mówi Marta Bartoszek, Kierownik Działu Spedycji Lądowej firmy CSL Internationale Spedition. 60% transportu obsługiwanego przez CSL to transporty wewnątrz Polski. Jeżeli mowa jest o działalności międzynarodowej to opiera się ona głownie o kraje Unii Europejskiej czyli Niemcy, Węgry, Czechy, Słowacja czy Francja. W ramach poszczególnych branż możemy wyodrębnić kilka najpopularniejszych przestrzeni, w których CSL ma ogromne doświadczenie. Branża spożywcza to przewóz ryb i towarów mrożonych, materiały budowlane to często elementy betonowe, aluminiowe czy całe rusztowania. Naszą mocną stroną jest chęć zdobywania nowych doświadczeń oraz elastyczność w podejściu do realizowanych zleceń. Poszczególne działy firmy bardzo silnie się wspierają.

– Dostosowujemy się do wymogów klienta. To nie my narzucamy klientowi jak wyglądać będzie obsługa dostaw jego towarów, a on ma prawo oczekiwać od nas konkretnego działania. Klient jest obsługiwany kompleksowo. Na stałe współpracuje z nami ponad 200 firm przewozowych. W Polsce dominuje model rynku gdzie ponad 80% firm transportowych to są firmy rodzinne. Polscy przewoźnicy są najbardziej rozwiniętą grupą przewoźników na rynku unijnym. Wspaniale się z nimi współpracuje, bo to firmy, które inwestują w sprzęt i bardzo chcą się rozwijać. Naszego klienta z branży aluminiowej obsługujemy ponad 500 samochodami. Mamy informacje na bieżąco o stanie pojazdów, które są naszymi podwykonawcami i możemy pochwalić się najlepszą jakością usług – dodaje Marta Bartoszek. Statystyki mówią same za siebie – Polska jest liderem rynku przewozów, a nasz udział w podziale klientów w całej Europie rokrocznie wzrasta o ponad 3%. CSL pozyskuje najlepsze firmy transportowe, ale jednocześnie stara się by działanie było skoordynowane i by kontynuować współpracę z tymi podmiotami, z którymi praca dotychczas przebiegała wzorowo.

70% usług wykonywanych przez firmę CSL Internationale Spedition w ramach spedycji lądowej ma bezpośredni związek z Portem Morskim. Oznacza to, że położenie naszego regionu sprzyja rozwojowi firm z branży TSL. – To są ładunki w imporcie. Bliska obecność granicy niemieckiej to ogromna zaleta. Korzystamy z położenia. Jeżeli mowa o infrastrukturze drogowej to wiele jest jeszcze do zrobienia, na pewno z wielką nadzieją patrzymy na plany dotyczące dalszej budowy drogi S3 – dodaje Marta Bartoszek.

W kolejnych odsłonach naszych publikacji będziemy przybliżać działalność zarówno lądową jak i morską CSL Internationale Spedition.