Laura Hołowacz Człowiekiem Roku! Wyróżnienie przyznała Polska Izba Spedycji i Logistyki

2020-09-15

Choć w gospodarce rok 2020 jest rokiem bardzo trudnym, to Grupa CSL i Prezes Laura Hołowacz mogą go nazwać udanym jeżeli chodzi o docenienie naszej pracy i działalności. W miniony piątek Prezes Grupy CSL odebrała bardzo prestiżowy tytuł „Człowieka Roku” przyznawany corocznie przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki oraz dziennik „Rzeczpospolita”. Wręczenie nagrody odbyło się podczas Spotkania Liderów Branży TSL.

Spotkanie Liderów Branży TSL organizowane przez „Rzeczpospolitą” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez branżowych, a dzięki swojej otwartości na inne sektory z otoczenia biznesowego logistyki stało się wielobranżową platformą wymiany doświadczeń. Jednym z jego centralnych punktów jest przyznanie tytułu „Człowieka roku”. W roku 2020 przypadł on Prezes Grupy CSL Laurze Hołowacz.

– To wielki tytuł. Jestem z niego bardzo dumna, bo jest on przyznany przez środowisko spedytorów i logistyków, czyli grupy gospodarczej w której działamy jako CSL od 22 lat, a ja jako Laura Hołowacz od 1984 roku. To jest wielkie szczęście, bo zauważono nasze działania w branży TSL, ale i projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo czy funkcjonowanie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Ta nagroda to podsumowanie naszych działań i dowód na to, że udało się nam stworzyć działalność, która wykracza poza standardowe granice. Jestem wzruszona, szczęśliwa i bardzo dziękuje – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Po tylu sukcesach i latach tak aktywnej działalności Prezes Laura Hołowacz mogłaby nomen omen „spocząć na Laurach”, ale jak zapowiada nie ma takiego zamiaru. Rok 2020 to czas wielkich wyzwań w świecie gospodarki. Pandemia koronawirusa wymaga od branży TSL wielkiego zaangażowania, mobilizacji i dynamicznych strategii, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz rok 2020 i jego konsekwencje trzeba przetrwać, a nagroda Polskiej Izby Spedycji i Logistyki jest kolejną motywacją do działania: – Żyjemy w trudnych czasach, ale pięknych. Mając doświadczenie wielu lat pracy w logistyce i pewną dojrzałość oraz chęć działania to daje energię do działania. Nasza Grupa CSL jeszcze nie jeden projekt zrealizuje i nie jeden raz zaskoczy branżę. Planujemy uruchomić CCIC Intermodal Depo Dunikowo, które jest ważny dla regionu, jestem fanką wszystkich pomysłów Grupy CSL Inspire nad czym pracujemy. Wierzymy w dalszy rozwój transportu drogowego i intermodalnego oraz zielonego i bezpiecznego tran sportu – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Przypomnijmy – w 2020 Prezes Laura Hołowacz odebrała tytuł Honorowego Ambasadora Szczecina oraz tytuł „Ikony Biznesu” w plebiscycie Magnolie Sukcesu.