Grupa CSL zachęca do szczepień. Apel do wszystkich pracowników i pracodawców z sektora transportu, spedycji i logistyki

2021-05-17

– Gorąco zachęcam wszystkich do szczepień. Musimy wrócić do normalności, do spokojnego prowadzenia biznesu. Jak już przechorowałam COVID-19. Wiem, jak poważna to jest choroba, jak zmienia nasze zdrowie i jak dużej pracy wymaga wyjście z niej oraz dalsze funkcjonowanie. Apeluję do wszystkich o słuchanie mądrych ludzi i autorytetów lekarskich i zaszczepienie się. Dla dobra nas wszystkich – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Apel Prezes Laury Hołowacz skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców z najsilniejszym naznaczeniem branży TSL, czyli przedsiębiorców i pracowników pracujących w firmach transportowych, logistycznych, spedycyjnych oraz w agencjach celnych. Te sektory narażone są na bezpośrednie kontakty z dużą ilością ludzi. Szczepienie daje pewność, że cały sektor TSL będzie mógł wrócić do normalnego działania bez wielkich kontroli, ograniczeń komunikacyjnych i obaw o to, że koronawirus będzie blokować działalność spedytorów i firm transportowych oraz zrywać kolejne relacje gospodarcze i łańcuchy towarowe. Prezes Laura Hołowacz przyjęła zaproszenie do kampanii organizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Projekt #ZegnamyPandemie skierowany był do przedsiębiorców oraz pracowników. Cel to popularyzacja szczepień i obalanie stereotypów w tym zakresie.

– COVID-19 zmienił nasze życie. Wszystko, co do tej pory znaliśmy nie jest już takie, jak było kiedyś. Zaczynając od spraw gospodarczych, towarzyskich, kultury, edukacji. Czy chcemy wrócić do normalnego funkcjonowania? Myślę, że co do tego nikt nie ma wątpliwości. Czy znaleziono lepszy sposób, by zabezpieczyć nas przed koronawirusem niż szczepienia? Nie. Gorąco zachęcam wszystkich do szczepienia się oraz do tego, by zachęcać do szczepień swoich pracowników, współpracowników, partnerów biznesowych. Dawajmy innym dobry przykład. Bardzo dziękuję za zaproszenie do kampanii Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Odpowiedzialni społecznie przedsiębiorcy muszą wiedzieć, że to również od nich zależy powodzenie akcji szczepień i to, czy powrót do normalności nastąpi szybciej czy później – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Kampania Północnej Izby Gospodarczej trwała dwa tygodnie. Przygotowano szereg nagrań video i publikacji, w których osobowości świata zachodniopomorskiego biznesu zachęcali do tego, by się szczepić i promować szczepienia wśród swoich pracowników.

Osoby, które przyjęły zaproszenie do kampanii:

Lesław Siemaszko (Prezes firmy deweloperskiej SIEMASZKO), Laura Hołowacz (Prezes Grupy CSL),  Paweł Fornalski (CEO, założyciel firmy IAI), Andrzej Wróblewski (Prezes Polskiej Żeglugi Morskiej),Katarzyna Opiekulska (Prezes Zarządu firmy LSJ HR Group), Marcin Pawłowski (Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości), Mec. Bożena Licht (prawnik, właścicielka kawiarni Między Wierszami), Mec. Waldemar Juszczak (prawnik, Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga), Anna Tarnowska (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego), Mariusz Siwak (Współwłaściciel Baru Turysta), Marzena Bednarczyk (dyrektor hotelu Dana), Magdalena Kiełbasa (Prokurent w firmie TTS Technologie Tworzyw Sztucznych), Daria Nowak (Prezenterka), Małgorzata Marczulewska (Prezes Grupy AVERTO i stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom)

Twarzami kampanii jest także zarząd Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie:

Prezes Hanna Mojsiuk oraz wiceprezesi: Jarosław Tarczyński oraz Mirosław Sobczyk.