Grupa CSL wspiera kierowców zawodowych. „Jesteśmy wielką, transportową rodziną”

2020-05-08

8 maja 2020 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień kierowcy Zawodowego. Grupa CSL jest firmą zajmującą się transportem, logistyką i spedycją. Współpraca z kierowcami zawodowymi jest nam bardzo bliska. Prezes Laura Hołowacz zdecydowała się na wsparcie inicjatywy Truckers Life.

„Polscy kierowcy są potęgą w całej Europie”

Grupa CSL aktywnie działa na polu transportu drogowego, kolejowego oraz morskiego. Współpracujemy z kilkudziesięcioma firmami transportowymi. Bardzo cenimy sobie działalność kierowców zawodowych. To ogniwo bez którego trudno wyobrazić sobie dostarczanie przesyłek oraz transportów na czas. W Międzynarodowym Dniu Kierowców Zawodowych Prezes Laura Hołowacz życzy wszystkim kierowcom szerokiej drogi i podkreśla jak bardzo są oni dla nas ważni: – Robią to profesjonalnie. Polscy kierowcy są potęgą w całej Europie. CSL świadczy usługi dzięki sprawnej pracy kierowców zawodowych. Nasi klienci mają fabryki ulokowane w strefach ekonomicznych na terenie całej Europy i większość tych usług to jest transport drogowy, który musi być niezawodny, bezpieczny i na czas. To jest ważna, wysokojakościowa branża – mówi Prezes Laura Hołowacz. – Uważamy, że kierowcy powinni mieć godziwe warunki pracy i płacy. Jesteśmy świadomi jak mocno dotknęła ich obecna sytuacja – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

– Transport lądowy stanowi dla Grupy CSL znaczną część obrotów. Obsługujemy klientów kompleksowo. Odprawiamy towar, magazynujemy, a następnie dostarczamy samochodami do odbiorców finalnych. Kierowcy są ostatnim ogniwem transportu i bez ich pracy sprawne działanie branży TSL byłoby niemożliwe. Kierowcy podejmują się trudnej pracy, stąd nasza decyzja o wsparciu kierowców – dodaje Marta Bartoszek, Kierownik Działu Spedycji Lądowej Grupy CSL.

Bez kierowców zawodowych nie ma gospodarki. CSL wspiera fundację Truckers Life

W Polsce liczba czynnych kierowców zawodowych to około 500 000 osób. Choć liczba ta zbliżona jest do liczby lekarzy, o tej grupie zawodowej w kontekście ryzyk, na które narażeni są podczas wykonywania pracy w czasach pandemii mówi się bardzo niewiele lub wcale. – Znikomy procent społeczeństwa zdaje sobie sprawę jak bardzo praca kierowców zawodowych jest niezbędna do naszego normalnego, zwłaszcza w tych trudnych miesiącach, funkcjonowania. Zazwyczaj kojarzą nam się oni jako Ci, którzy w nieoczekiwanym momencie wjeżdżają na lewy pas na drodze szybkiego ruchu kiedy nam akurat bardzo się spieszy – mówi Natalia Janiszewska, rzecznik prasowy wrocławskiej Fundacji Truckers Life. A to przecież dzięki ich ciężkiej pracy sklepowe półki wciąż uginają się od niezbędnych artykułów, baki w naszych samochodach nadal są pełne, a w aptekach nie brakuje leków – dodaje.

Grupa CSL zdecydowała się wesprzeć działalność Fundacji Truckers Life ofiarowując jej datek finansowy. Wszystkim kierowcom zawodowym życzymy szerokiej drogi i dużo zdrowia!