Gigant w DCT Gdańsk

2017-06-30

W środę, 28 czerwca 2017 r. do DCT Gdańsk zawinął największy obecnie statek kontenerowy na świecie OOCL Hong Kong. Jednostka o długości prawie 400 m jest w dziewiczym rejsie.

„Terminal kontenerowy DCT jest jedynym terminalem nad Bałtykiem mogącym obsługiwać tak duże jednostki kontenerowe” – powiedział podczas uroczystości z okazji zawinięcia do portu w Gdańsku największego obecnie statku kontenerowego na świecie prezes zarządu DCT Gdańsk Cameron Thorpe. Zwrócił uwagę, że „wielkość statku wskazuje na rozmiar i skalę światowej wymiany handlowej oraz jak ważne jest dla każdego kraju, aby w tym handlu uczestniczyć”.

Zaznaczył, że dzięki połączeniom kolejowym z oferty linii oceanicznych zawijających do Gdańska może korzystać coraz więcej konsumentów i przedsiębiorców poza Polską. „Część Europy, która w coraz większym stopniu obsługiwana jest przez DCT Gdańsk, charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu gospodarczego na całym kontynencie” – dodał. „DCT jest bramą do krajów Europy Środkowo-Wschodniej” – podkreślił.

Cały artykuł w serwisie www.portalmorski.pl.