Dzień spedytora to dla Grupy CSL bardzo istotna data. „To praca dla prawdziwych pasjonatów”

2020-05-22

Grupa CSL jest jednym z europejskich liderów branży TSL, czyli Transportu, Spedycji i Logistyki. Każdego roku w kalendarzu zaznaczamy na czerwono kilka dat np. Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego czy Dzień Spedytora. Musimy zdawać sobie sprawę jak istotną rolę  rozwoju naszej branży, a szerzej całej gospodarki stanowią pracownicy zajmujący się odprawą i transportem towarów. Mówimy zarówno o spedycji morskiej jak i lądowej, bo w obu tych sektorach Grupa CSL dynamicznie się rozwija. Życzenia wszystkiego najlepszego – z podkreśleniem dużej ilości zdrowia i dobrego samopoczucia – spedytorom przekazuje Prezes Laura Hołowacz.

Kim jest spedytor i jakie jest jego zadanie w obrębie działalności w branży TSL? – Jest to osoba odpowiedzialna za obrót towarowy oraz za odprawę celną. Branża TSL ma wpływ także na to, że klienci zagraniczni i polscy poprzez dedykowane oferty nawiązują współpracę z polskimi portami oraz strefami ekonomicznymi. Doświadczony logistyk i spedytor działa tak, że klienci przychodzący do firmy spedycyjnej czują się odpowiednio i profesjonalnie obsłużeni. To kwestia zabezpieczenia towaru, przygotowania transportu, odprawy oraz kontroli czy towar dotarł o czasie do klienta i czy wszystko odbyło się zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. To bardzo odpowiedzialna funkcja i powinna być wykonywana przez osoby doskonale zorganizowane, które potrafią działać dynamicznie i pod presją czasu. To działanie bardzo ekscytujące, bo sytuacji zmiennych i zaskakujących w pracy spedytora jest całe mnóstwo. Jako Grupa CSL mamy zaszczyt pracować z doskonałymi spedytorami, to prawdziwi pasjonaci dla których spedycja i logistyka to zainteresowanie życia – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

– Profesjonalni spedytorzy przyciągają klientów do województwa zachodniopomorskiego. Wielu klientów Grupy CSL to podmioty z którymi współpracujemy od dekad. Nasi klienci wiedzą, że jeżeli potrzebują transportu, magazynu, infrastruktury to mogą się zwrócić do naszego spedytora i jego zadaniem będzie tak zorganizować swoją prace by jak najszerzej mu pomóc. Nasz region jest ulokowany geograficznie tak, że branża TSL może się tu dynamicznie rozwijać. Nie byłoby to jednak możliwe bez ludzi, mamy wielkie szczęście pracować z wspaniałymi spedytorami. Dla nas troska o bezpieczeństwo klientów, budowanie relacji, obsługa prawna, obsługa celna to priorytet. Zawsze w biznesie najważniejsi są ludzie, a „kropką nad i” jest profesjonalizm i stworzenie takich relacji by klient chciał z nami pracować – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Grupa CSL życzy wszystkim spedytorom szerokiej drogi, ekscytującej pracy, wielkich wyzwań oraz zdrowia i bezpieczeństwa, bo w obecnym czasie jest to absolutnie najważniejsze!