DNI ULICY ZBOŻOWEJ – 19, 20 i 21 sierpnia 2016

2016-08-18

DNI ULICY ZBOŻOWEJ – 19, 20 i 21 sierpnia 2016

RAZEM OŻYWIAMY ŁASZTOWNIĘ!

Program tegorocznych Dni Ulic Zbożowej obfituje w różnorodne atrakcje – celem jest zainteresowanie wszystkich mieszkańców miasta, od juniora do seniora. Chcemy pokazać, że Łasztownia to żywy element tkanki miejskiej, który przy odpowiednim wykorzystaniu może stać się nowym sercem Szczecina. W organizacje wydarzeń włączyli się: Miasto Szczecin, Szczecińska Energetyka Cieplna oraz firmy działające na Łasztowni. Stara Rzeźnia jest wspierana przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, które współtworzą bogaty program tegorocznych Dni Ulicy Zbożowej. Miasto jest głównym partnerem wydarzenia. Prezydent dostrzegł potencjał Łasztowni: – Miasto wspólnie z portem rybackim Gryf podjęło decyzje o komunalizacji budynków, wszystko po to by pozyskiwać inwestorów i dokonać szerokiej rewitalizacji tego miejsca. Pracujemy także nad poprawą dostępu komunikacyjnego na Łasztownię. Każda inicjatywa aktywizująca tę przestrzeń jest bardzo cenna – mówi Wiesława Rabińska, lider projektu Łasztownia z ramienia Urzędu Miasta.

W piątek (19 sierpnia) o 17.30 „Dni…” oficjalnie otworzą: Laura Hołowacz i Jan Dębski. Następnie w Sali Iluzjon odbędzie się pokaz filmu „After the Factory”, organizowany przez stowarzyszenie InTractu. Po filmie sierpniowa odsłona „Gorączki Piątkowej Nocy” czyli dyskoteka do białego rana w rytm największych przebojów.

W sobotę (20 sierpnia) Dni Ulicy Zbożowej rozpocznie Jan Dębski od spaceru – o 12.00 ruszy on spod namiotu na ulicy Energetyków. O 15.00 w Starej Rzeźni rozmowa z Justyną Machnik na temat szczecińskich kamienic, o 17.00 odbędzie się wystawa zdjęć Tomasza Cichego „Addic7ed Empire” – Tomasz Cichy jest jednym z najpopularniejszych polskich fotografów, specjalizuje się w fotografowaniu zapomnianych i opuszczonych miejsc np. bunkrów czy szpitali. Jak mówi obiekty jego zainteresowania znajdują się poza przewodnikami turystycznymi. Równolegle z wystawą odbywać się będzie Festiwal Kolorów na Łasztowni. Wieczorem gwóźdź programu – o 21.30 pokaz iluminacji zabytkowych dźwigów portowych. Szczecińskie „Dźwigozaury” zagrają w programie – światło i dźwięk, a pokazy odbywać się będą co pół godziny. Iluminacja jest możliwa dzięki wsparciu Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz firmy LBL Philips. – SEC podkreśla zawsze swoją szczecińskość biorąc udział w rozmaitych wydarzeniach. Spektakl światło i dźwięk, podświetlenie dźwigów to będzie coś przepięknego, bierzemy udział w Święcie Ulicy Zbożowej, bo to jest miejsce dla nas szczególne, połączyła nas jako pracowników jednej firmy, jesteśmy wszyscy razem, bardzo doceniamy urok i architekturę tego miejsca – mówi Danuta Misztal, rzecznik prasowy Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

Niedziela (21 sierpnia) to dzień najmocniej naszpikowany atrakcjami. Od godziny 10.00 odbywać się będzie na Łasztowni plenerowa impreza dla wszystkich cyklistów czyli „Rowerowe podróże małe i duże”, o 13.00 rowerzyści wspólnie z Maestro Janem Waraczewskim drugi raz odegrają „Intermezzo na Dzwonki Rowerowe”, jeszcze wcześniej odbędzie się drugi spacer po Łasztowni, a przewodnikiem będzie oczywiście Jan Dębski. – Od 13.00 do 18.00 „Po kwiatowej stronie Odry” happening florystyczny, kwiatowy korowód oraz warsztaty z dekorowania kapeluszy. Za wydarzenie odpowiada kwiaciarnia „Pod Żółtą różą” Od 12.00 do 18.00 gości na Łasztowni sportowo aktywizować będzie Fundacja Kamienica 1, cały dzień trwać będą warsztaty i zajęcia rekreacyjne dla dzieci. O 15.00 swój program „Eko Husaria come back” zaprezentuje najpopularniejsza szczecińska drużyna Futbolu Amerykańskiego Husaria Szczecin, w programie wspólne budowanie uli dla pszczół czy zawody sportowe dla wszystkich chętnych – zdradza harmonogram wydarzenia Alicja Odrzywolska, menadżet Starej Rzeźni. – Około godziny 15.00 na Wyspie Grodzkiej wylądują… spadochroniarze – o ile oczywiście pozwoli pogoda. Przez cały dzień Łasztownia będzie tętnić życiem! – dodaje Jan Dębski, prezes Fundacji Moja Łasztownia.

PROGRAM MUZYCZNY: Niedziela 21 sierpnia 2016. Godzina 14.00 Ryszard Leoszewski i Sklep z Ptasimi Piórami, 15.00 Samba Fest na Ulicy Zbożowej czyli Bloco Pomerania i Adriana Goulart, 18.00 Zespół MA, 19.00 Oho!Koko!

Wstęp na wszystkie wydarzenia poza piątkową dyskoteką jest BEZPŁATNY! Zapraszamy!