CSL stawia na młodych

2017-12-07

Branża TSL boryka się z dużymi problemami jeżeli chodzi o pozyskiwanie nowych pracowników. Rynek jest bardzo chłonny, a młodzi specjaliści nie mają problemów z poszukiwaniem pracy. CSL Internationale Spedition do kwestii pozyskiwania kadr podchodzi systemowo – efekty są widoczne. Porozumienie o stażach z Akademią Morską w Szczecinie to udana współpraca, która spowodowała, że wielu młodych, zdolnych i ambitnych ludzi zasiliło szeregi naszej firmy. – Taka współpraca to obopólne korzyści. Młodzi ludzie mają pracę i mogą się rozwijać i realizować swoje aspiracje. A my pozyskujemy zaangażowanych i chętnych do współpracy ludzi – przekonuje Laura Hołowacz, Prezes firmy CSL Internationale Spedition.

Anna Lewandowska pracuje w dziale spedycji morskiej CSL Internationale Spedition. Młoda kobieta pochodzi ze Stargardu i jest absolwentką Akademii Morskiej w Szczecinie. – Jest to moja pierwsza praca. Trafiłam do działu, którego specjalizacja odpowiada mojemu wykształceniu, mogę spełniać się zawodowo i rozwijać. Firma CSL otwiera szeroko ramiona dla studentów i młodych ludzi, kiedy ja szukałam pracy to nie było jeszcze tak rozwiniętego programu staży i praktyk jak dzisiaj. CSL dał mi szanse na zdobywanie wiedzy, specjalizowanie się i wprowadzania w praktykę tego, o czym uczyłam się na Akademii Morskiej – przyznaje Anna. Teoretycznie tytuł inżyniera i brak doświadczenia nie są magnesem na pracodawców. Strategia naszej firmy polega jednak na zdobywaniu młodej kadry, przekazywaniu jej wiedzy i czynienie z nich zaangażowanych pracowników.

Młoda pracownica mówi, że jest szczęściarą, bo jako 25-latka ma już ponad 3-letnie doświadczenie w branży spedycyjnej. Co więcej, firma stawia ją przed nowymi wyzwaniami i pozwala samodzielnie realizować poważne zadania. Anna mówi, że czuje się doceniana i może się rozwijać: – Studia pomogły mi w rozwoju mojego zainteresowania gospodarką morską. To tradycja rodzinna, mój tata jest marynarzem. Mój brat również ukończył Akademię Morską, gdy przyjechałam na jego ślubowanie mówiłam, że to nie jest dla mnie. Kiedy uczelnia otworzyła kierunki lądowe to dałam się przekonać, a z czasem stało się to moją wielką pasją. Jestem spedytorem morskim, pomagam kolegom. Zaczęłam od kontenerów, intensywnie działamy w tym kierunku. Pomagam w temacie aluminium i zawsze mówię o sobie, że moim zadaniem tutaj jest wspieranie i pomaganie – mówi Anna Lewandowska.

Nasza rozmówczyni przyznaje, że praca w spedycji morskiej jest inspiracją do nauki. Szczególnie, że jako młoda osoba ma okazję zdobywać wiedzę od doświadczonych kolegów, często związanych z CSL Internationale Spedition od wielu lat. – Od kontenerów zaczęłam. Zwykły człowiek, nawet student nie zdaje sobie sprawy jak taka praca wygląda w rzeczywistości. Teoria to jedno, a praktyka weryfikuje to czego uczymy się na studiach. Trzeba mieć trzeźwy umysł, umiejętność radzenia sobie to cenna sprawa. Po dwóch tygodniach kierownika delegowano na wyjazdy służbowe, a ja zostałam sama. Inny świat, głęboka woda, ale udało mi się to wszystko poukładać. Każdy armator ma swoje warunki, każdy towar ma swoją specyfikę i opanowanie tego było wyzwaniem, ale i jednocześnie cenną nauką – dodaje nasza pracowniczka.

CSL Internationale Spedition podpisało porozumienie z Akademią Morską. Na jego mocy kadry naszej firmy zasilają młodzi, pełni energii i pasji młodzi ludzie.