Bezpieczna platforma transportowa

2017-06-07

Polska jest potęgą transportową w Europie. Co czwarty pojazd wiozący towar należy do polskiego przedsiębiorcy, który dysponuje nowoczesnym sprzętem i konkuruje nie tylko ceną, ale również jakością usług.

Niestety polska branża transportowa nękana jest przez plagę opóźnień w płatnościach, które sięgają nawet 113 dni. Blisko 65% polskich firm transportowych boryka się z tym problemem. Tym istotniejsze jest stworzenie takich warunków, które ograniczają maksymalnie wszelkie zagrożenia związane z nieuczciwymi lub nierzetelnymi kontrahentami i umożliwiają swobodne kooperowanie. Platforma transportowa TimoCom poza korzyściami wynikającymi z pozyskiwania międzynarodowych ofert frachtów, wolnych przestrzeni ładunkowych, czy powierzchni magazynowo-logistycznych oferuje także swoim użytkownikom komfort pracy jaki zapewnia rozbudowany system bezpieczeństwa.

Puk, puk. Kto tam? TimoCom działa według jasnych zasad. Każdy kto ubiega się o akces do platformy transportowej musi przejść proces weryfikacji. Dostęp do platformy otrzymują jedynie te przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku min. 6 miesięcy, spełniają wymogi formalne – sprawdzana jest dokumentacja uprawniająca do prowadzenia działalności w sektorze TSL na zasadach określonych przez ustawodawcę. Równie ważne jest także to, czy dana firma jest rzetelnym płatnikiem i nie posiada zaległych należności. Taka procedura sprawia, że w czasie weryfikacji odrzucane są niewiarygodne firmy, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu użytkowników platformy. Również po uzyskaniu dostępu do platformy działania firm są monitorowane w zakresie ewentualnych nieprawidłowości.

Cały artykuł w serwisie www.pgt.pl.