O nas

O firmie

CSL Sp. z o.o. jest Państwa profesjonalnym partnerem, który oferuje kompleksową obsługę spedycyjną wszelkich towarów w eksporcie, imporcie i tranzycie, dostarczanych drogą morską i lądową. Współpracujemy ze spedytorami w wielu państwach i w głównych portach na całym Świecie. Pozwala nam to opracować i zrealizować każde Państwa zlecenie spedycyjne.

Największym atutem firmy jest doskonale wykształcona i pracująca na najwyższym poziomie zawodowym młoda kadra. Sześć osób legitymuje się certyfikatami FIATA (International Federation Freight Forwarders Association).

Nasze podstawowe zalety:

 • jesteśmy operatorem logistycznym oferującym pakiet usług „one stop shopping”,
 • opracowujemy indywidualne oferty dotyczące kompleksowej obsługi logistycznej,
 • jesteśmy elastyczni w doborze usług,
 • posiadajmy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zróżnicowanym łańcuchem dostaw.

Zajmujemy się obsługą:

 • kontenerów,
 • ładunków drobnicowych,
 • ładunków masowych,
 • odpraw celnych zgodnie z UKC, w tym odprawami celnymi oraz logistyka towarów do Wielkiej Brytanii (Brexit po 1 stycznia 2021),
 • kompleksową, celno-podatkową oraz logistyczną branży e-commerce,
 • przewozów intermodalnych w kraju i na świecie.

W zakresie transportu drogowego realizujemy:

 • przewozy samochodowe do i z takich krajów jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Dania, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania i Chiny,
 • transporty takimi naczepami jak: plandeki, chłodnie, naczepy kontenerowe, wywrotki, platformy i busy,
 • na terenie Polski realizujemy transport ciężkich kontenerów morskich z zezwoleniem kat. V.

 

 

Misja CSL zawarta w Polityce Jakości to tworzenie nowej rzeczywistości w logistyce i dawanie klientom przewagi konkurencyjnej. Dążymy do bycia liderem w branży spedycyjnej i stawiamy sobie za cel ciągły rozwój poprzez elastyczne dostosowywanie swojej działalności do potrzeb i wymagań rynku, oferując usługi jedynie najwyższej jakości w pełni satysfakcjonujące naszych klientów.

Misję realizujemy poprzez:

 • kompleksowość realizacji usług kontrahentów,
 • dbanie o najwyższą jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług,
 • dobór kadr ze względu na ich motywację, kwalifikacje i doświadczenie,
 • nieustanne dążenie do wszechstronnego rozwoju zawodowego pracowników,
 • stały nadzór nad naszymi podwykonawcami w celu zapewnienia najwyższej jakości usługi finalnej,
 • kształtowanie świadomości pracowników firmy w dziedzinie tworzenia jakości,
 • odpowiedzialność wszystkich pracowników firmy za jakość na każdym szczeblu organizacji,
 • postępowanie zgodnie z wymogami prawa odnośnie środowiska, uczestniczenie w łańcuchu logistycznym z podmiotami dbającymi o zrównoważony rozwój.

Zarząd CSL Sp. z o.o. zobowiązuje się do spełnienia wymagań i ciągłego doskonalenia skuteczności systemu zarządzania jakością.

Ochrona środowiska – Zwinność – Bezpieczeństwo

Certyfikaty, nagrody

PIG wyróżnia CSL "Społeczna odpowiedzialność biznesu 2020"

Północna Izba Gospodarcza - wyróżnienie dla CSL Sp. z o.o. za aktywną pomoc oraz udział w życiu społecznym w czasie pandemii 2019/2020 - Społeczna odpowiedzialność biznesu.

Symbol Profesjonalnej Obsługi 2020 dla CSL

Decyzją Kapituły Programu Symbol - CSL Sp. z o.o. otrzymała tytuł Symbol Profesjonalnej Obsługi 2020 w X Jubileuszowej Edycji Programu.

Dobra Firma - Dobry Pracodawca 2020

Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobra Firma 2020 i Dobry Pracodawca dla CSL Sp. z o.o.

IFS Logistics Version 2.2 2021

CSL specjalizuje  się  w obsłudze żywności w eksporcie i imporcie do Polski.
Nasze procedury i bezpieczeństwo obsługi tych towarów potwierdza certyfikat IFS 2.2 2021.

Certyfikat AEO

CSL uzyskała certyfikat AEO, przyznawany przez Izbę Celną spedytorom, importerom i eksporterom. Świadczy on o tym, że posiadająca go firma to podmiot zaufany, stosujący przejrzyste procedury i dbająca o bezpieczeństwo. Świadectwo AEO ważne jest w całej Unii Europejskiej.

Recertyfikacja Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2015

Bureau Veritas Certification zaświadcza, że System Zarządzania Jakością w naszej firmie jest zgodny z wymaganiami norm i zakresem usług wyszczególnionych w ISO 9001:2015 w zakresie spedycji morskiej, spedycji lądowej i agencji celnej.

Diamenty FORBESA 2016, 2012, 2011, 2009 dla CSL

Firma CSL Internationale Spedition Sp. z o.o. znalazła się w prestiżowym gronie laureatów rankingu DIAMENTY FORBESA 2016 organizowanego przez miesięcznik FORBES. Jest to ranking przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności. Poprzednio ten tytuł uzyskaliśmy w 2012, 2011 i 2009 r.

Gazela Biznesu 2010, 2009

Firma CSL znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu. Dynamiczny rozwój połączony z rzetelnością i wiarygodnością, solidność i jawność działania to najważniejsze cechy firm, które znalazły się w jedenastej edycji rankingu. Tradycyjnie już opracowany on został przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” oraz wywiadownię gospodarczą Coface Poland. Rok wcześniej również zdobyliśmy ten tytuł.

Spedytor Roku 2009, 2008

Kapituła konkursu, w której skład wchodzą przedstawiciele Rady Polskiej Izby Spedycyjnej i Logistyki oraz Uniwersytetu Gdańskiego, przyznała nagrodę Spedytora Roku 2009 naszej firmie w kategorii przedsiębiorstw o zatrudnieniu do 50 pracowników. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej aktywnego i działającego fair spedytora. Rok wcześniej również zdobyliśmy ten tytuł.

Certyfikat D&B Poland

Międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet Poland Sp. z o.o. wyróżniła naszą firmę „Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej” za najwyższą ocenę stabilności firmy.

Nominacja do Złotej Statuetki BCC - Lidera Polskiego Biznesu 2010

Jury Konkursu, do ekskluzywnego grona 22 przedsiębiorców i firm nominowanych do Złotej Statuetki BCC - Lidera Polskiego Biznesu 2010, z regionu zachodniopomorskiego zakwalifikowało jedynie CSL Internationale Spedition Spółkę z o.o. oraz jej dyrektora i założyciela - panią Laurę Hołowacz.

Medal Europejski

BCC w uznaniu wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług przyznało nam European Medal w zakresie usługi spedycyjne i celne.

Referencje

Fertistav CZ a.s.

We hereby confirm that CSL Sp. z o.o. has been providing to Fertistav Cz. a.s. the comprehensive service of fertilizers delivered via Port Szczecin for nearly five years. Appreciating the commitment and professionalism of the company CSL, we can recommend with full responsibility that forwarding, customs and transport services provided by them are at highest level. We found the company to be responsive to emergency situations and very flexible in approach to a client.

chemag agrar

We hereby confirm that CSL Sp. z o.o. is acting as our forwarding agent involved in handling of fertilizers delivered via Port Szczecin. We recommend CSL as a trustworthy partner, providing its services fairly and professionally. Based on actual and past cooperation allow us to see CSL as a partner with an appropriate approach to its commitments to the customer.

Arctic Paper

We hereby confirm that CSL Sp. z o. o. is acting as our forwarder agent from almost 14 years and during our cooperation proved to be reliable and responsible business partner. We recommend the company CSL as trustworthy partner, providing its service fairly and professionally. Based on actual and past cooperation allows us to see CSL as a partner with an appropriate approach to its commitments to customer.

Pierce AB

The company CSL sp. z o.o. started cooperation with Pierce AB in 2015. The cooperation between the companies required finding optimal solutions aimed at servicing Pierce AB, this applies to both customs clearance and timely delivery of goods. Forwarding company CLS deal with the organization of transports from around the world. Cooperation between CSL sp. z o.o. and Pierce AB allowed us to develop together and broaden our horizons in the future.

Stara Rzeźnia

W 2012 r. firma CSL Sp. z o.o., wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy.

Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. I oto jesteśmy! Istniejemy od grudnia 2014 r.

Naszą idee fixe jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją. Chcemy również upowszechniać portowe i morskie tradycje Szczecina.

Zapraszamy wszystkich chętnych twórców, animatorów kultury, studentów, działaczy i tych wszystkich, którzy chcą z nami współtworzyć to miejsce. Do dyspozycji mamy ok. 540m2 wewnątrz budynku i o wiele, wiele więcej na zewnątrz! Możemy zagospodarować je na wspaniałe inicjatywy kulturalno-społeczne.

Działamy na wielu płaszczyznach – organizujemy pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne dla młodzieży, koncerty, wystawy, plenery fotograficzne i malarskie, spotkania autorskie, czy spektakle teatralne, itd.

Chcemy być częścią euroregionu, stąd nasza chęć na współpracę z twórcami zza granicy.

Na wszystkie wydarzenia pragniemy pozyskiwać fundusze z zewnątrz, staramy się o dotacje z miasta, czy granty unijne. Tym wszystkim zajmuje się Fundacja Moja Łasztownia, której prezesem jest pan Jan Dębski.

W Kubryku Literackim, który znajduje się w dolnej części budynku Starej Rzeźni będziemy promować szczecińskie marki – wydawnictwa, publikacje oraz pamiątki tworzone przez lokalnych artystów.

Proponujemy również wynajem naszych pomieszczeń na różnego rodzaju konferencje, szkolenia, czy imprezy okolicznościowe. Dysponujemy dużą ilością miejsc parkingowych oraz dostępem do WiFi.

Zapraszamy do restauracji Stara Rzeźnia, gdzie można spróbować potraw inspirowanych historią miejsca.

Moja Łasztownia

NASZYM CELEM OŻYWIENIE ŁASZTOWNI

Decyzja CSL Sp. z o.o. o zakupie usytuowanego na Łasztowni budynku, gruntownej jego odbudowie połączonej z przystosowaniem na siedzibę firmy, a jednocześnie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – ogólnodostępną placówkę kultury z zapleczem gastronomicznym, motywowana jest przede wszystkim pragnieniem ożywienia i udostępnienia mieszkańcom Szczecina przez lata niemal niedostępnych kilkudziesięciu niszczejących zabytkowych zabudowań i uliczek tworzących kompleks byłych miejskich zakładów mięsnych.

O pierwszym uratowanym budynku, o historii i dniu dzisiejszym tego rejonu na Łasztowni oraz o szerokiej gamie inicjatyw i działań podejmowanych pod szyldem Starej Rzeźni, informujemy na utworzonym przez nas portalu www.mojalasztownia.pl oraz na www.facebook.com/MojaLasztownia.Jeśli je popieracie, poprzyjcie nasze starania potwierdzając zamieszczane tam informacje kliknięciem „Lubię to!”„.

Polityka prywatności

Informacja dotycząca polityki ochrony danych osobowych

 1. Administratorem danych osobowych pozyskiwanych w celach związanych z organizacją i prowadzeniem działalności gospodarczej jest CSL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie, ul. Tadeusza Wendy 14,  70 – 655 Szczecin. Adres email: sekretariat@csl.eu.
 2. Administrator przetwarza dane osobowe jedynie w przypadkach: wyrażenia zgody osoby, której dane dotyczą;  podejmowania czynności zmierzających do zawarcia, wykonania lub egzekwowania zawartych umów; wypełniania ciążących na Administratorze obowiązków wynikających z przepisów prawa lub wykonywania zadań realizowanych w interesie publicznym; ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą oraz realizacji uzasadnionych prawnie interesów Administratora lub strony trzeciej, w szczególności związanych ze świadczeniem przez Administratora usług: spedycyjnych, transportowych, agencyjnych, handlowych, doradczych, promocyjnych i reklamowych.
 3. Podawanie danych Administratorowi, jest co do zasady dobrowolne. Dane nie są poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym nie są poddawane profilowaniu ani nie są przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy.
 4. Dane osobowe są przechowywane jedynie przez okres konieczny do realizacji celu, w którym zostały pozyskane tj. na okres objęty udzieloną zgodą oraz okres wynikający z przepisów prawa.
 5. Każda osoba, której dane pozyskał Administrator posiada prawo do: przejrzystej i wolnej od opłat informacji oraz dalszej komunikacji w sprawie przetwarzania jej danych, dostępu do tych danych ich sprostowania i uzupełniania, domagania się ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia z przyczyn związanych z jej szczególną sytuacją sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz w każdym przypadku przetwarzania jej danych do celów marketingu bezpośredniego, nie podlegania decyzji opartej wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, informacji o kategorii ewentualnych odbiorców jej danych, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem.
 6. Dane osobowe mogą zostać ujawnione odbiorcom na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności regulujących ochronę danych osób fizycznych. Co do zasady, dane mogą być powierzone do przetwarzania jedynie podmiotom związanym z Administratorem wiążącym prawnie instrumentem ( umowa), gwarantującym bezpieczeństwo danych.
 7. Organem właściwym w sprawach ochrony danych osobowych w Polsce jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, po zmianach krajowych przepisów o ochronie danych osobowych Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, adres ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, giodo.gov.pl
 8. Podstawa prawna: zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Szczecin, maj 2018 roku
Administrator
CSL Sp. z o.o.