Stara Rzeźnia

W 2012 r. firma CSL Internationale Spedition, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy.

Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. I oto jesteśmy! Istniejemy od grudnia 2014 r.

Naszą idee fixe jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją. Chcemy również upowszechniać portowe i morskie tradycje Szczecina.

Zapraszamy wszystkich chętnych twórców, animatorów kultury, studentów, działaczy i tych wszystkich, którzy chcą z nami współtworzyć to miejsce. Do dyspozycji mamy ok. 540m2 wewnątrz budynku i o wiele, wiele więcej na zewnątrz! Możemy zagospodarować je na wspaniałe inicjatywy kulturalno-społeczne.

Działamy na wielu płaszczyznach – organizujemy pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne dla młodzieży, koncerty, wystawy, plenery fotograficzne i malarskie, spotkania autorskie, czy spektakle teatralne, itd.

Chcemy być częścią euroregionu, stąd nasza chęć na współpracę z twórcami zza granicy.

Na wszystkie wydarzenia pragniemy pozyskiwać fundusze z zewnątrz, staramy się o dotacje z miasta, czy granty unijne. Tym wszystkim zajmuje się Fundacja Moja Łasztownia, której prezesem jest pan Jan Dębski.

W Kubryku Literackim, który znajduje się w dolnej części budynku Starej Rzeźni będziemy promować szczecińskie marki – wydawnictwa, publikacje oraz pamiątki tworzone przez lokalnych artystów.

Proponujemy również wynajem naszych pomieszczeń na różnego rodzaju konferencje, szkolenia, czy imprezy okolicznościowe. Dysponujemy dużą ilością miejsc parkingowych oraz dostępem do WiFi.

Zapraszamy do restauracji Stara Rzeźnia, gdzie można spróbować potraw inspirowanych historią miejsca.